• ملاحظات اخلاقی در سیاست گذاری هوش مصنوعی پزشکی

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1400/08/18
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1400/09/27
  • تعداد بازدید: 205
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: -

  ملاحظات اخلاقی در سیاست گذاری هوش مصنوعی پزشکی

  هوش مصنوعی در حال حاضر یکی از بحث برانگیزترین موضوعات روز جهان است. پژوهش حاضر، زمینه های بالفعل و بالقوه اخلاقی در هوش مصنوعی پزشکی را مورد بررسی قرار می دهد. پیشرفت روزافزون هوش مصنوعی و پردازش دیجیتال، کاربردهای مفید بسیاری را در بخش های گوناگونی اعم از بانکداری، کشاورزی، اقدامات پزشکی و حتی عملیات نظامی به وجود آورده است، به ویژه با کاهش دخالت انسان در فعالیت های حساس و خطرناک. روبات ها و همچنین رایانه ها تجسم ارزش ها هستند زیرا قادر به انجام اقدامات و انتخاب هایی هستند که توسط مهندسان سازنده آنها مدل سازی و برنامه ریزی شده اند.

  اطمینان از ایمنی در عملکرد چنین سیستم هایی به واسطه روش های الگوریتمی حاصل می شود. الگوریتم های هوش مصنوعی به طور طبیعی می تواند حاوی خطاهایی باشد که ممکن است منجر به عواقب پیش بینی نشده و نتایج ناعادلانه ای در امتداد مباحث اقتصادی و نژادی شوند.

  سیاست گذاری مقررات واقدامات لازم برای نظارت بر پیشرفت های فناوری و ترکیب مباحث اخلاقی با علوم مهندسی، در راستای حصول اطمینان از تضمین حفظ حقوق افراد در برابر تهدید مستقیم یا غیرمستقیم، الزامی است. هرچند که این وظیفه محققان هوش مصنوعی است تا امیدوارکننده بودن آینده این فناوری را تبیین کنند، اما اخلاق شناسان و فیلسوفان باید از ابتدا در توسعه چنین فناوری هایی مشارکت داشته باشند.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها