• تشویق و اثرات آن در یادگیری دانش آموزان

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/06/15
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/08/25
  • تعداد بازدید: 126
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: 02171053199

  تشویق و اثرات آن در یادگیری دانش آموزان

  تشویق یکی از ابزار مهم تربیت است که مربی می تواند از آن بهره گیرد و کودک را به کارهای نیک علاقه مند سازد. کودک درسایه تشویق، از بسیاری از خواسته های خود چشم می پوشد و به راهی که مورد نظر مربی است، قدم می گذارد. نیاز به تشویق از تمایلات فطری هر انسان است که تا پایان عمر در او باقی می ماند. این خطاست که تصور کنیم شخص از آن جهت که بزرگ شده است و خوب و بد را می فهمد، احتیاج به تشویق ندارد، زیرا بسیاری از تلاش ها و رقابت های بزرگسالان به منظور به دست آوردن تشویق و تحسین دیگران است.

  از آنجایی که خانواده ها ومدارس ابتدایی ترین و مهمترین کانون پرورش و تربیت کودکان ونوجوانان هستند وگردانندگان آنها والدین و آموزگاران هستند واصلی ترین نقش را دراین زمینه به عهده دارند باید با اصول وقوانین تربیت آشنایی کامل داشته باشند وآن را به درستی به کار گیرند. تشویق در یادگیری دانش آموزان اثراتی می تواند داشته باشد این اثرات دارای دو جنبه منفی و مثبت است در صورت استفاده افراطی اثری منفی بر دانش آموز خواهد گذاشت بنابراین آشنایی با راه و روش آن برای معلمین الزامی است.

  در زمینه تشویق دانش آموزان محققان بسیاری تحقیق کرده اند و اثرات ارزنده ای بر جای گذاشته اند که در این مقاله مروری به تشویق و اثرات آن در یادگیری دانش آموزان با جمع آوری اطلاعات به روش کتابخانه ای و توصیفی پرداخته شده است. نتایج تحقیق نشان می دهد جهت یادگیری بهتر و ایجاد انگیزه در دانش آموزان استفاده از تشویق، امری ضروری برای معلمین است و آنها با استفاده از تجربیاتی که در مدت خدمتشان به دست می آورند و مصاحبه با همکاران خود می توانند به شناخت راه صحیح استفاده از تشویق پی ببرند و انگیزه دانش آموزان خود را برای یادگیری افزایش دهند.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها