حوزه های تحت پوشش ژورنال
 • تحلیل ویژگی های بصری-خلاقانه عکاسی تبلیغاتی مواد غذایی بیلبوردهای منطقه 5 شهر تهران

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/06/09
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/06/09
  • تعداد بازدید: 320
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 02133202487

  تحلیل ویژگی‌های بصری-خلاقانه عکاسی تبلیغاتی مواد غذایی بیلبوردهای منطقه 5 شهر تهران

  در عرصه شهری، دو فرایند "گرافیک محیطی" و "تبلیغات محیطی" نقش اثر گذاری را درجذب مخاطبان دارند و بیلبوردها که از مهم ترین عناصر تبلیغی درگرافیک شهری می باشند، سعی بر معرفی جدی محصول، جذب مخاطب و مانایی در ذهن دارند. نقش عکاسی در بازار تبلیغات مواد غذایی بیلبوردهای شهر تهران بسیار حائز اهمیت می باشد.

  در تبلیغات بیلبوردها استفاده از عکس تاثیر به سزایی در جلب توجه مخاطبان داشته، آن چنان که حتی عکس ها زودتر از متن دیده می‌شوند و در ذهن ماندگارترند. هدف از نگارش این مقاله، تحلیل ویژگی های بصری و خلاقانه بیلبوردهای تبلیغ مواد غذایی با حجم نمونه ای در منطقه 5 تهران می باشد. نوع تحقیق، کیفی، روش در بررسی داده ها، توصیفی- تحلیلی و شیوه گردآوری، پیمایشی (مشاهده و ثبت اثر) می باشد.

  نگارندگان در پی پاسخ گویی به سوال اصلی تحقیق می باشند. ویژگی های بصری و خلاقانه عکس تبلیغی در فرایند اثرگذاری بر مخاطب چیست؟ نتایج تحقیق نشان می‌دهد که عکس های خلاقانه بیلبوردهای تبلیغاتی به شدت در معرض دید و مرکز توجه قرار دارند و بسیاری از مخاطبین بر اثر مواجهه با این بیلبوردها، تحت تاثیر قرارگرفته و محصولات تبلیغ شده را خریداری و احساس رضایت مندی در ذهن خود دارند.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها