• تاثیر موسیقی بر اجرای فعالیت های ورزشی و پاسخ های روحی و روانی ورزشکاران در این راستا

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/09/11
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/09/12
  • تعداد بازدید: 163
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: 02166979526

  تاثیر موسیقی بر اجرای فعالیت های ورزشی و پاسخ های روحی و روانی ورزشکاران در این راستا

  موسیقی نقش مهمی در بسیاری از جنبه های زندگی ایفا می کند. طبق گفته روانشاسان ورزشی، ورزش و موسیقی یک جفت عالی برای ایجاد انگیزه ورزش و بالا بردن توان فرد است؛ موسیقی حواس افراد را از درد و خستگی پرت می‌کند، خلق و خو را بهتر می‌کند، استقامت را افزایش می‌دهد، و حتی ممکن است که کارایی متابولیک را نیز افزایش دهد.

  یک موسیقی شاد ورزشی می‌تواند روی تمام این احساسات تاثیر مثبت بگذارد و حواس ورزشکار را از خستگی پرت کند. بسیاری از ورزشکاران قبل از وارد شدن به رقابت یا مسابقه، برای افزایش تمرکز به موسیقی گوش می دهند. این کار باعث می شود قبل از شروع مسابقه دوباره روحیه و انرژی کافی را به دست آورند و یک نوع داروی مسکن محسوب می گردد که در مواقع نیاز محرک هم هست.

  موسیقی های شاد با صدای بلند به ورزشکاران کمک می کند تا روحیه آماده تری داشته باشند، در حالی که موسیقی های آرام به آنها قبل از مسابقه آرامش می بخشد. در این مقاله که به روش تحلیلی-توصیفی نگارش شده است و با استفاده از منابع و کتب با استفاده از روش فیش برداری مطالب استخراج شده اند قصد داریم به بررسی و شناسایی تاثیر موسیقی بر اجرای فعالیت های ورزشی و پاسخ های روحی و روانی ورزشکاران در این راستا بپردازیم.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها