• عارضه یابی فرایندهای پژوهشگاه فضایی ایران

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/02/20
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/02/20
  • تعداد بازدید: 243
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09216189337

  عارضه یابی فرایندهای پژوهشگاه فضایی ایران

  در اغلب پروژه های عارضه یابی برنامه ریزی و کنترل مشکل است. در این پروژه ها عوامل موثر بسیار زیادی موثر بوده و شدت آن در سازمان های مختلف متفاوت می باشد و ممکن است برنامه پروژه با گذشت زمان و افزایش شناخت مجریان نسبت به سازمان، دچار تغییر و اصلاح گردد. از این رو لازم است تا برنامه تدوین شده برای عارضه یابی از انعطاف پذیری لازم برخوردار بوده تا بتوان در صورت لزوم فعالیت های جدید را به آن افزود و فعالیت هایی را که کم اثر یا غیر قابل اجرا تشخیص داده می شوند را حذف نموده وهمین مطلب می تواند موجبات تغییر اولویت ها را ایجاد نماید. داشتن برنامه جهت اجرای این پروژه ها یکی از ضروریات می باشد.

  عارضه یابی بعنوان یکی از ابزارهای اولیه و مفید برای سازمان هایی است که در اندیشه تعالی و بهبود بوده و سعی دارند در این راه قدم بگذارند. از آنجاکه عارضه یابی یکی از ابزارهای ابتدایی، کاربردی و مفید برای سازمان هایی است که در تفکرشناسایی نقاط ضعف و ارتقا می باشند و سعی در قدم گذاشتن در این راه را دارند لذا ضرورت توجه به جوانب تخصصی موضوع و عدم سیاسی کاری احتمالی در ارائه عارضه های مشاهده شده از نکات مهم در اجرای پروژه می باشد.

  هدف این پژوهش در آنست تا با نشان دادن فرایندهای موجود پژوهشگاه فضایی ایران، شناخت کاملتری از اجزا تشکیل دهنده پژوهشگاه ارائه کرده و با شناسایی عارضه ها فرایندهای مربوط به این پژوهشگاه به ارائه و توسعه راه حل هایی جهت مرتفع نمودن آنها بپردازد. این پژوهش با توجه به مبنای علمی مطرح شده به شناخت فرایندها، تحلیل محیط و عارضه یابی و شناسایی فرصت های بهبود پرداخته و راهکار و راهکارهایی را برای برطرف کردن این مشکلات ارائه نماید.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها