• اثر گذاری معنویات در زندگی فردی و اجتماعی دانش آموزان مدارس مهدویت و جوانان امروزی ( پاسخ به پرسش های نسل جوان دانشجو )

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/07/09
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/07/09
  • تعداد بازدید: 264
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 02166979519

  اثر گذاری معنویات در زندگی فردی و اجتماعی دانش‌آموزان مدارس مهدویت و جوانان امروزی (پاسخ به پرسش‌های نسل جوان دانشجو)

  این مقاله به بررسی موضوع مهدویت وجوانان امروز (پاسخ به پرسش های نسل جوان دانشجو) پیرامون امام زمان (عج) و بررسی مشکلات اعتقادی جوانان پرداخته است. با این ضرورت که مشکلات اعتقادی جوانان باید ریشه یابی گردد و همچنین به پرسش های اعتقادی آنان در این زمینه پاسخ می دهد و با این هدف که ایجاد انگیزه شود در پرسش نمودن جوانان از سوالات اعتقادی خود، به علت اینکه این کار باعث برطرف شدن بیماری روحی و یا حداقل آگاه شدن از میزان ناراحتی و درد آنان می شویم و اینکه جذب جوانان در زمینه مهدویت باعث ترویج فرهنگ مهدویت و شناخت آنان در این زمینه خواهد شد.

  این مقاله به اثبات وجود مبارک حضرت ولی عصر (عج) از طریق دلیل عقلی ونقلی و بررسی ویژگی جوانان، علل انحراف فکری آنان پرداخته است که در ابتدا موضوع آزادی عقاید را بیان کرده است و سعی نموده که به سوالات جوانان دانشجو بصورت کلی پاسخگو باشد. مطالعه بصورت میدانی انجام شده و تعدادی از سوالات جوانان را در خصوص موضوع با آمار و ارقام و درصد و نمودار مشخص نموده است. درپایان می توان به این مطلب رسید که پرسش نمودن کاری بسیار شایسته می باشد اما مجهولات بسیار است و فرصتمان اندک است پس باید بدنبال پرسش های مهم بود و طبق فرموده امام علی (ع) پرسش در مسیر فهمیدن تو باشد واز خداوند طلب یاری کنی.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها