حوزه های تحت پوشش ژورنال
 • استراتژی های مدیریت پسماند حاصل از مراقبت های بهداشتی در طول همه گیری covid-19

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/07/16
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/07/16
  • تعداد بازدید: 194
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 02133202487

  استراتژی‌های مدیریت پسماند حاصل از مراقبت‌های بهداشتی در طول همه‌گیری covid-19

  زباله‌های حاصل از مراقبت‌های پزشکی شامل زباله‌های تولیدشده توسط تاسیسات مراقبت‌های بهداشتی، آزمایشگاه‌های پزشکی و تاسیسات تحقیقات زیست پزشکی است. مدیریت نادرست این زباله‌ها خطرات جدی انتقال بیماری به جمع کنندگان زباله، کارکنان بهداشتی، بیماران و به‌طورکلی جامعه را به همراه دارد. مدیریت ضعیف پسماندها آلاینده‌های مضر را در جامعه منتشر می‌کند.

  بااین‌حال، آلودگی عوامل بسیار مسری مانند ویروس covid-19 به دلیل حجم زباله‌های تولیدشده و ماهیت مسری آن، بی‌ثباتی عظیمی را در حمل‌ونقل زباله‌های بهداشتی و بازیافت ایجاد کرده است. چندین کشور اقدامات ایمنی را برای مبارزه با این آلودگی و مدیریت ضایعات بهداشتی اتخاذ کرده‌اند. بااین‌حال، این اقدامات ناکافی است و بسته به شرایط کشور متفاوت است.

  علاوه بر این، who دستورالعمل‌هایی را برای مدیریت زباله‌های مراقبت‌های بهداشتی تنظیم کرده است. این دستورالعمل‌ها به مدیریت ضایعات بهداشتی بسیار مسری ناشی از همه‌گیری فعلی کمک می‌کند. ضدعفونی و تفکیک زباله‌های بهداشتی، مدیریت پایدار را تسهیل می‌کند و امکان استفاده از آن‌ها را برای اهداف ارزشمند فراهم می‌کند.

  این مطالعه، استراتژی‌های مختلف مدیریت مواد زائد جامد حاصل از مراقبت‌های بهداشتی را که در کشورهای مختلف اجرا می‌شود، مورد بحث قرار می‌دهد. همچنین بینش‌های مفیدی در مورد سناریوهای مدیریت پسماندهای جامد حاصل از مراقبت‌های بهداشتی در طول همه‌گیری کووید-19 ارائه می‌دهد.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها