حوزه های تحت پوشش ژورنال
 • بررسی رابطه بین مؤلفه های مزیت رقابتی بازار و تعهد مشتریان در محصولات چادر و روسری (مورد کاوی در نمایشگاه صنعت عفاف تهران)

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1400/08/01
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1400/08/01
  • تعداد بازدید: 284
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 02133202487

  مقاله بررسی رابطه بین مؤلفه ‌های مزیت رقابتی بازار و تعهد مشتریان در محصولات چادر و روسری (مورد کاوی در نمایشگاه صنعت عفاف تهران)

  امروزه بازاریابی به‌ عنوان کلیدی ‌ترین واحد در هر تجارت به شمار می ‌رود و بر هیچ‌ کس پوشیده نیست که مشتری از مهم‌ترین دارایی ‌های یک سازمان تجاری قلمداد می ‌شود. در بازار تجاری امروز، داوطلبان زیادی برای ورود به عرصه تجارت و صنعت وجود داشته و تأمین ‌کنندگان تجاری جهت باقی ماندن در صنعت، به رقابت با یکدیگر نیاز دارند. تأمین ‌کنندگان تجاری به تمرکز بر نیازهای مشتری نیاز دارند تا بتوانند رابطه بلندمدت با مشتری حفظ کرده و آن را از دست ندهند. جهت رضایت مشتریان، تأمین ‌کنندگان تجاری بایستی عناصر مولفه‌ های مزیت رقابتی بازار مؤثر بر بازاریابی را بشناسند که آن‌ هم نیاز به تمرکز روی این مؤلفه‌ ها دارند تا مشتریان را (به‌ ویژه رفتار خرید آن ‌ها را) جذب کنند. بنابراین هدف این پژوهش این است که رابطه بین مؤلفه‌ های مزیت رقابتی بازار و تعهد/وفاداری مشتری و تأثیر میانجی مؤلفه رضایت مشتری در صنعت چادر و روسری را موردبررسی قرار دهد. زمینه این بررسی و مطالعه بر مشتریان خانمی متمرکز است که هرگونه محصولات حجابی را در نمایشگاه عفاف تهران در خرداد 98 خریداری کرده ‌اند.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها