• تاثیر بارگذاری جامد و نسبت ابعاد ورودی بر راندمان سیکلون و افت فشار: مطالعه تجربی و شبیه سازی cfd

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/03/31
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/06/05
  • تعداد بازدید: 112
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: 09050265032

  تاثیر بارگذاری جامد و نسبت ابعاد ورودی بر راندمان سیکلون و افت فشار: مطالعه تجربی و شبیه سازی cfd

  یک مطالعه تجربی و هم یک مطالعه عددی را بر روی اثر بارگذاری جامد و نسبت ورودی بر عملکرد سیکلون در فرآیند بستر سیال ارائه می کند این واحد در دمای محیط، فشار اتمسفر با هوا و ذرات مهره شیشه ای geldart گروه a با قطر متوسط 42.2 میکرومتر کار می کند. مطالعه تجربی اثر بارگذاری جامد (یعنی بارگذاری جامد نرمال شده c/cmax از 0.014 تا 0.41 ) و نسبت ورودی (از 3 تا 7، ثابت نگه داشتن سطح ورودی) را بر روی راندمان جداسازی گاز و جمع آوری جامد (جزئی و جهانی) و افت فشار بررسی می کند .

  نتایج تجربی نشان داد که افت فشار سیکلون در درجه اول تحت تاثیر بارگذاری جامد است. این پارامتر ابتدا برای بارهای نرمال شده تا حدود 0.127قبل از افزایش برای مقادیر بالاتر کاهش می یابد . همچنین مشخص شد که راندمان جامد جهانی با بارهای جامد افزایش می یابد و به شدت با افزایش نسبت ابعاد ورودی مورد علاقه است. مطالعه عددی با نرم افزار barracuda vr انجام شد.

  ابتدا شامل ایجاد یک روش در مورد نحوه شبیه سازی طوفان ها، به ویژه در مورد نوع شرایط مرزی دوقطبی (bc) است. جریان گاز در دایپلگ سیکلون، به سمت بالا یا پایین، اطلاعات کلیدی برای شبیه سازی است. برای بارهای جامد نرمال شده تا 0.127 ، نتایج cfd نشان داد که گاز در دایپلگ با سرعت جریان گاز برابر با هوادهی حلقه مهر و موم cfb به سمت بالا جریان دارد در حالی که برای مقادیر بالاتر، جریان گاز به سمت پایین است که مربوط به مقدار معینی از گاز زیر جریان است.

  مناسب ترین شرایط مرزی برای به کارگیری در خروجی سیکلون دوپایه به منظور نشان دادن رفتار جریان گاز، فشار bc است که مقدار آن منجر به جریان گاز به سمت بالا یا پایین می شود. با در نظر گرفتن این فشار قبل از میلاد و تطبیق مقدار آن برای مطابقت با هوادهی آزمایشی یا جریان زیر گاز، نتایج cfd در مقایسه با داده های تجربی مطابقت بسیار خوبی دارند .

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها