همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
حوزه های تحت پوشش رویداد
 • چگونه دانش آموزان را به گرم کردن بدن در ورزش علاقه مند نماییم؟

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1398/01/20
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1398/01/20
  • تعداد بازدید: 587
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: -

  چگونه دانش آموزان را به گرم کردن بدن در ورزش علاقه مند نماییم؟

  گرم کردن بدن قبل از ورزش اهمیت زیادی دارد و این کار باید به درستی انجام شود تا تاثیر گذار باشد. این سوال غالبا برای ورزشکاران پیش می آید که آیا باید حتما قبل از ورزش بدن خود را گرم کنند یا نه. جواب این سوال مثبت است، اما ورزشکاران باید گرم کردن را درست انجام دهند. گرم کردن بدن بسیار مهم است. این کار عضلات را برای فعالیت کردن آماده می کند. اگر بدن گرم نشود، نه تنها احتمال آسیب دیدگی افزایش می یابد، بلکه تاثیر ورزش کمتر می شود. گاهی اوقات شروع به ورزش می کنید و احساس می کنید که بدن سنگین است و نمی توانید حرکت کنید. این بدین دلیل است که هنوز عضلات بدن آماده نشده اند.

  هدف کلی گرم کردن باید به طور خاص به حداکثر رساندن اجرا و کاهش خطر آسیب در ورزش باشد. گرم کردن پیش از فعالیت جسمانی تمرین و رقابت اجرا را بهبود می بخشد. توصیه می شود ورزشکاران بیش از انجام تمرینات ورزشی نسبت به گرم کردن عضلات، مفاصل و بدن خود اهتمام ورزند تا در حین و بعد از ورزش با مشکلات و آسیب های احتمالی مواجه نشوند.

  در این اقدام پژوهی راهکار های علاقه مند کردن دانش آموزان را به گرم کردن بدن قبل از ورزش مورد بررسی و تحلیل قرار داده ام. دانش آموزان در این پژوهش 215 نفر بوده که در پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی آموزشگاه حضرت رقیه (س) بندر کنگ تحصیل می کردند.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها