• ارزیابی لرزه ای (رفتار خطی و غیرخطی) ساختمانهای مرکب فولادی با دیوار برشی بتن مسلح

  جزئیات بیشتر پایان نامه
  • تاریخ ارائه: 1380/01/01
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1393/09/15
  • تعداد بازدید: 1524
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • زبان: فارسی
   برای مقاوم سازی سازه ها در برابر زلزله، سیستم های مقاوم مختلفی می تواند مورد استفاده قرار گیرد که بعضاً برای رفع معایب یک سیستم خاص، از سیستم مقاوم دیگری در کنار آن استفاده میشود. در قاب مقاوم خمشی فولادی (mrf) که به دلیل قابلیت بهره برداری از فضای بین قابها، مورد استفاده زیادی دارد، به خاطر برخورداری از سختی کم، تامین مقاومت در برابر جابجایی مشکل ساز بوده و معمولاً باعث انتخاب پروفیل های با مقاطع نسبتا بزرگ در طراحی می شود. یکی از روشهایی که بتواند ضمن داشتن برتریهای این سیستم، از کاستیهای آن بکاهد استفاده از سیستم دو گانه قاب مقاوم خمشی فولادی و دیوار برشی بتن آرمه (mrf+shw) می باشد که محور اصلی این پایان نامه را تشکیل می دهد.

  در این کار پژوهشی برای مدل سازی سازه ها از نرم افزار ansys به صورت سه بعدی و با در نظر گرفتن ترک خوردگی بتن و تاثیر آن در اصلاح ماتریس سختی استفاده شده است. مدلها به روشهای دینامیکی و دینامیکی غیرخطی تحلیل شده و نتایج تحلیلهای فوق به صورت پارامترهای لرزه ای سازه نظیر ضریب رفتار ناشی از شکل پذیری (m r)، ضریب رفتار ناشی از اضافه مقاومت (rs)، ضریل شکل پذیری (m) و ضریب تشدید تغییر مکان (cd) تعیین شده اند. همچنین نتایج تحلیلی مربوط به حالت اصلاحی این سیستم ترکیبی (mrf+shw) که در این پایان نامه پیشنهاد شده، آورده شده است.

  مقایسه پارامترهای لرزه ای محاسبه شده با آیین نامه معتبر از جمله ubc97،aisc و نیز آیین نامه 2800 زلزله ایران، بخش پایانی این رساله را تشکیل می دهد.

سوال خود را در مورد این پایان نامه مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها