• بررسی رضایتمندی مشتریان در کارخانه آرمان سلولز یزد با رویکرد ترکیبی دلفی فازی و سیستم های دینامیکی

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/02/20
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/03/25
  • تعداد بازدید: 269
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: 02171053833

  بررسی رضایتمندی مشتریان در کارخانه آرمان سلولز یزد با رویکرد ترکیبی دلفی فازی و سیستم های دینامیکی

  امروزه با افزایش میزان ورود و تولید نام های تجاری خارجی، افزایش رقابت در بازار تولیدات صنایع بهداشتی و سلولزی ایران ( در زمینه ی مواد اولیه تیشو، پوشک و سایر لوازم بهداشتی ) میزان تولیدات مواد اولیه خارجی و داخلی نیز افزایش یافته است. جذب شرکت تولیدی به عنوان اساسی ترین عامل موثر بر موفقیت سازمان های تامین کننده در این صنعت تلقی می شود که بی شک بدون به کارگیری راهبرد های توسعه وفاداری مشتریان، رقابت در این محیط امکان پذیر نخواهد بود.

  از این رو، شناسایی عوامل تاثیرگذار بر و فاداری مشتریان کنونی و همچنین ایجاد وفاداری بیشتر در مشتریان آینده سازمان در این صنعت، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هدف تحقیق حاضر بررسی تاثیرعوامل مرتبط با رضایتمندی و فروش در شرکت ارمان سلولز عنوان شده است. به دلیل پیچیدگی موضوع، از رویکرد پویایی شناسی سیستم برای مسئله حاضر استفاده گردیده است.

  سیستم دینامیک یکی از روش های کارآمد جهت مدل سازی سیستم های دارای روابط بازخوری زیاد است. بنابراین در پژوهش حاضر تلاش شده است تا با بهره گیری از ادبیات تحقیق، و تکنیک دلفی فازی، متغیرهای کلیدی مسئله تعیین و مدل دینامیکی مربوط به آن ایجاد شود. برای شبیه سازی مدل حاضر از نرم افزار ونسیم استفاده شده است. با توجه به نتایج سناریوها، پیشنهاد اول در افزایش سطح رضایتمندی و ارتباط با فروش در شرکت آرمان سلولز، افزایش تنوع محصولات و تقویت زیبایی آن ها می باشد و پیشنهاد دوم، افزایش فروش اعتباری است.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین ژورنال ها