• بررسی و پیش بینی چالش های توسعه مدارس الکترونیکی و هوشمند در کشور

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/02/28
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/04/28
  • تعداد بازدید: 75
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: 02171053833

  بررسی و پیش بینی چالش های توسعه مدارس الکترونیکی و هوشمند در کشور

  امروزه پیشرفت تکنولوژی ارتباطات و توسعه شبکه جهانی اینترنت و فضای مجازی منابع شگفت انگیز آگاهی و دانش بشمار می روند که خود یک روش مبتنی بر تکنولوژی یعنی آموزش الکترونیک ایجاد کرده اند. این تحول جنبه های مختلف آموزش در سراسر جهان را با فرصتها ، تهدید ها و چالشهای جدید مواجه نموده است. در عصر حاضر ، دانش و فناوری با یکدیگر همسو و هم مسیر شده اند و نمی توان یکی از این دو را بدون دیگری و به راحتی بدست آورد. فضای مجازی با منابع و امکانات شگرف و عظیم خود خصوصیاتی همچون بی زمانی ، بی مکانی ، تعاملی بودن و غیره را در زمینه دانش و علم در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

  در مقابل آموزش سنتی ، اصطلاحاتی همچون کلاس بی دیوار، مدرسه هوشمند، دانشگاه مجازی و ... اشاره به نوع جدیدی از آموزش، بنام آموزش الکترونیک دارد که به سرعت در سراسر جهان و ایران در حال گسترش و فراگیر شدن می باشد. از جمله ویژگیهای آموزش سنتی حضور فیزیکی و همزمان در زمان و مکان یکسان فراگیر، مدرس ، محتوا و منابع درسی و تعامل و مشارکت چهره به چهره نفرات با یکدیگر است که از این طریق تبادل و تعاملات دانش و اطلاعات بین نفرات رد و بدل شده و در نتیجه در دانش افراد تغییراتی ایجاد شده و به حجم و دانش افراد افزوده می گردد که به آن آموزش و یاددهی گویند.

  این انتقال دانش با استفاده از بسترهای فناوری اطلاعات، آموزش الکترونیکی است که در عصر حاضر به عنوان روش موفق یادگیری علوم، نقش بسزایی در مدارس دارد. در این مقاله ضمن بیان خصیصه های یک محیط آموزش الکترونیکی و بررسی چالش ها و مزایای آموزش الکترونیکی ، ضرورت ایجاد و استفاده از آن را در مدارس هوشمند بیان خواهیم نمود.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها