• سبک زندگی اسلامی و تاثیر آن بر سلامت افراد

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/02/28
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/06/08
  • تعداد بازدید: 144
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: 02171053833

  سبک زندگی اسلامی و تاثیر آن بر سلامت افراد

  مقدمه: سبک زندگی نشات گرفته از باورها و اعتقادات انسان است و در رفتارهای او تظاهر می یابد، و در نتیجه بر سطح سلامتی او تاثیر می گذارد. هدف این مطالعه بررسی سبک زندگی اسلامی و تاثیرات آن بر سلامت انسان می باشد.

  مواد و روش ها: در این مطالعه مروری جستجوی مقالات در محدوده ی زمانی 1391 - 1400 ، در منابع الکترونیک با استفاده از کلید واژه های سبک زندگی اسلامی، سلامت و ایران، انجام شد. معیارهای ورود به مطالعه شامل در راستای هدف پژوهش بودن، مقالات به زبان فارسی و در دسترس بودن متن کامل، بودند. بعد از حذف مقالات فاقد معیارهای ورود ، تعداد مقالات قابل قبول به 10 مقاله رسید.

  نتایج: مطالعات نشان داد که سبک زندگی اسلامی بر سطوح سلامتی روانی، اجتماعی و جسمی انسان تاثیرات مثبتی دارد.در حقیقت در سبک زندگی اسلامی انسان به دلیل حضور پروردگار، به عنوان یک منبع حمایتی متعالی در تمام ابعاد زندگی اش، احساس آرامش درونی داشته، لذا در مواجهه با مشکلات زندگی دچار ناامیدی و عجز نمی شود. لذا در برابر بروز اختلالات روانی و جسمی حفظ خواهد شد. همچنین در روابط اجتماعی خود بهتر از هر زمان دیگری عمل می کند و در برابر تغییرات شرایط زندگی، تسلیم هیجانات کنترل نشده نخواهد شد.

  بحث و نتیجه گیری: با توجه به تاثیرات مثبت سبک زندگی اسلامی بر ابعاد مختلف سلامت انسان، توصیه می شود چالش های موجود بر سر راه به کار گیری این سبک زندگی در جوامع اسلامی بررسی گردد، و راه کارهایی در جهت برطرف نمودن این موانع اندیشیده و ارائه گردد.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها