• عوامل تعیین کننده وفاداری مشتری در تجارت سیار

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/02/28
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/06/28
  • تعداد بازدید: 89
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: 02171053833

  عوامل تعیین کننده وفاداری مشتری در تجارت سیار

  بازار نوظهور آسیا برای رشد دیجیتالی انفجاری آماده شده است. با پذیرش سریع اینترنت و آشنایی مصرف کنندگان با دستگاه های موبایل، بازار تجاری سیار به یکی از امیدوار کننده ترین و سودآور ترین بازارها تبدیل شده است. در مالزی، اگرچه بازار تجاری سیار هنوز هم در مرحله عدم بلوغ قرار دارد اما  انتظار می رود در سال های آینده، اینترنت سیار به سرعت رشد کند.

  مطالعات متعدد در مورد اتخاذ تجارت سیار مورد بررسی قرار گرفته است. بااین حال، توجه کمیبه آن عواملی شده است که میتواند مشتریان تجاری سیار را حفظ کند و باعث بهبود عملکرد کسب و کار شود. بنابراین، هدف این مقاله پل زدن بین شکاف موجود بین عواملی است که بر وفاداری مشتریان در بازار تجارت سیار در مالزی بوسیله ترکیب کردن مدل های کیفیت خدمات الکترونیک و ارتباط بین تئوری های کیفیت در رابطه با تجارت سیار تاثیر می گذارد.

  به طور خاص، هدف این پژوهش بررسی ارتباط بین ابعاد کیفی خدمات الکترونیک در زمینه کارایی، دسترسی سیستمی، اجرا و حفظ حریم خصوصی و همچنین ارتباط ابعاد کیفی مرتبط با رضایتمندی، اعتماد و تعهد نسبت به وفاداری مشتری در خدمات تجاری سیار است. روش نظرسنجی آنلاین برای جمع آوری داده ها مورد استفاده قرار گرفت.

  از 300 پرسشنامه توزیع شده، 214 پرسشنامه تکمیل و بازگردانده شد و نرخ پاسخ 71.3 درصدی ثبت شد. پس از آن داده ها با استفاده از روش مدلسازی معادلات ساختاری (sem) مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. یافته های این تحقیق به صورت قابل توجهی در پر کردن شکاف مرتبط با عوامل تعیین کننده وفاداری مشتری در خدمات تجاری سیارنقش داشت. این پژوهش ممکن است به ارائه دهندگان خدمات تجاری سیار، بازاریابان و مدیران در زمینه تصمیم گیری هایشان و همچنین بهبود فرآیند سودآوری در محصولات و خدمات کمک کند.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها