حوزه های تحت پوشش ژورنال
 • شناسایی کاربردها ، فرصت ها و چالش های استفاده از فناوری بلاکچین در مدیریت منابع انسانی

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/03/25
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/03/25
  • تعداد بازدید: 300
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 66193590

  شناسایی کاربردها ، فرصت‌ها و چالش‌های استفاده از فناوری بلاکچین در مدیریت منابع انسانی : مروری نظام‌مند

  زمینه و هدف: امروزه، منابع انسانی یکی از سرمایه‌های بسیار مهم در سازمان به‌شمار می‌رود و راه‌کارهای زیادی برای به‌کارگیری بهینه و موثر اقدام‌های این افراد صورت می‌گیرد. فناوری بلاک چین این پتانسیل را دارد که چشم‌انداز منابع انسانی را به‌طور اساسی تغییر دهد. به‌منظور درک بهتر کارایی این فناوری در مدیریت منابع انسانی، در پژوهش حاضر نتایج پژوهش‌های انجام‏ شده در خصوص این موضوع مرور شده است.

  روش ‏شناسی: این پژوهش از نوع کیفی، کاربردی و توصیفی است. جامعه آماری آن، مقاله‌های منتشر شده مربوط به فناوری بلاک چین در مدیریت منابع انسانی بوده است که در سه پایگاه داده علمی اسکپوس (الزویر)، وب آو ساینس و گوگل اسکولار جستجو شدند.

  یافته‌ها: پس از بررسی مطالعات استخراج‌شده، نتایج در سه بخش مجزا با عناوین کاربردها، فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی فناوری بلاک چین در مدیریت منابع انسانی شرح داده شد. بر اساس نتایج، فناوری بلاک چین بیشتر در اقدام‌های مرتبط با استخدام کاربرد دارد و فرصت‌هایی مانند جلوگیری از تقلب، نگهداری سوابق امن و کاهش هزینه را به همراه می‌آورد.

  نتیجه‌گیری: این یافته‌ها در باب بلاک چین برای مدیریت منابع انسانی بینش کلی ارائه داده است؛ پس با توجه به فرصت‌ها و کاربردهایی که ایجاد می‌کند، استقرار آن برای انجام اقدام‌های بهینه و موثر در مدیریت منابع انسانی توصیه می‌شود.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها