حوزه های تحت پوشش ژورنال
 • نقد و واکاوی کتاب ماهیت هنر و تزئینات در معماری داخلی (طراحی و دکوراسیون) از مجموعه آثار معمار دبدبه

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/10/18
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/10/18
  • تعداد بازدید: 438
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 02133202487

  نقد و واکاوی کتاب ماهیت هنر و تزئینات در معماری داخلی (طراحی و دکوراسیون) از مجموعه آثار معمار دبدبه

  هیچ انسانی را نمی‌توان شناخت که با مظاهر ماهیت هنر به‌‌طور کامل بیگانه باشد و هنر و زیبایی هیچ جایگاهی در اندیشه و حیات او نداشته باشد. هنر همراه و همزاد انسان بوده و به‌‌همین علت از نخستین روزگاران تاریخ شاهد تزئینات هنرمندان، معماران و نقش‌‌آفرینی انسان‌ها در غارها [...]، به‌خصوص طراحی فضاهای داخلی هستیم. اهمیت هنر بی‌‌نیاز از توضیح و تبیین بوده و می‌توان از زوایا و مناظر گوناگون در هر جامعه با اندیشه‌های وسیع از هنر افراد عنوان نمود.

  به‌بیان دیگر، اهمیت و تأثیرگذاری هنر در اندیشه و اجتماع بشری باعث گردیده حوزه‌های متعددی نظیر: معماری، معماری داخلی، طراحی محیط [...]، فلسفه و غیره، از اهمیت به‌سزایی بهره‌مند گردند. پژوهش حاضر به‌‌لحاظ روش تحقیق، توصیفی-تحلیلی بوده است که با تجزیه‌‌وتحلیل و واکاوی کتاب حاضر و همچنین در روند گردآوری و جمع‌‌آوری اطلاعات داده‌‌ها از روش کتب کتابخانه‌‌ای و مستندات مکتوب بهره گرفته شده است. نقد و واکاوی صورت گرفته شده روی کتاب «ماهیت هنر و تزئینات در معماری داخلی (طراحی و دکوراسیون)»؛ پرداختن به موضوع هنر و پاسخ به پرسش‌ها در شکل‌گیری هنر و وظیفه آن یکی از زمینه‌های اصلی و بی‌همتا در تاریخ بشریت به‌شمار که به‌طورکامل موردواکاوی و ارزیابی ژرف‌نگر انجامیده برخوردار می‌باشد.

  اثر حاضر در پنج فصل که فصل اول - ماهیت هنر؛ فصل دوم - ماهیت رنگ در معماری داخلی (طراحی و دکوراسیون)؛ فصل سوم - تزئینات فضا باتوجه به سطوح مختلف دیوار، کف و سقف در طراحی و دکوراسیون داخلی؛ فصل چهارم - تزئینات فضا بااستفاده از مبلمان مختلف در طراحی و دکوراسیون داخلی؛ و فصل پنجم - تزئینات فضا بااستفاده از مصالح مختلف در طراحی و دکوراسیون داخلی؛ را شامل که با نگاه واضح و سریح درپی تلاش در راستای تبیین ماهیت هنر در تزئینات بوطیقای فضا در محیط طراحی مدنظر قرار گرفته بهره‌مند می‌باشد.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها