• مورد پژوهی و تئوری طرح های تحقیق آن

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/12/24
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/12/24
  • تعداد بازدید: 140
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09216189337

  مورد پژوهی و تئوری طرح های تحقیق آن: بررسی مروری

  مطالعات مورد پژوهی یک بررسی عمیق و مفصل از یک مورد خاص (یا موارد) در یک زمینه دنیای واقعی است. به عنوان مثال، مطالعات موردی در پزشکی ممکن است بر روی یک بیمار یا بیماری متمرکز شود. مطالعات موردی در تجارت ممکن است استراتژی یک شرکت خاص یا بازار گسترده تری را پوشش دهد.

  به طور مشابه، مطالعات موردی در سیاست میتواند از یک اتفاق محدود در طول زمان ( به عنوان مثال، یک کمپین سیاسی خاص ) تا یک تعهد عظیم (مثلاً یک جنگ جهانی) متغیر باشد. علیرغم بحث های جاری در مورد اعتبار، و محدودیت های گزارش شده در مقایسه با سایر رویکردها، مطالعات مورد پژوهی رویکردی رو به افزایش در میان محققان کیفی داشته اند. ما توصیفات روش شناختی مطالعات مورد پژوهی منتشرشده را تجزیه وتحلیل کرده ایم.

  یافته ها در پنج مضمون که موضوعات کلیدی روش شناختی را مشخص می کنند، گروه بندی شدند: روش مطالعات مورد پژوهی، مطالعات مورد پژوهی خاص و انتخاب موردی، مطالعه موردی مرتبط با زمینه، تعاملات محقق و موردی و مثلث سازی و طراحی مطالعه ناسازگار با روش شناسی گزارش شده. گزارش دهی بهتر مطالعات مورد پژوهی توسط محققان کیفی، روش شناسی را به نفع محققان و متخصصان پیش خواهد برد. گرچه طرح های مختلف برخی از ویژگی های اساسی مشترک را نشان می دهند، مقایسه چنین طرح های تحقیق مورد پژوهی نشان می دهد که پژوهش موردی شامل اهداف علمی متفاوت و جمع آوری و تجزیه وتحلیل داده ها است.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها