• اندازه گیری و مدل سازی ورود ذرات معلق به سالن ورزشی هنگامی که آلاینده های هوا در مرز هشدار قرار دارند

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/12/24
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/12/24
  • تعداد بازدید: 149
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09361578210

  اندازه گیری و مدل سازی ورود ذرات معلق به سالن ورزشی هنگامی که آلاینده های هوا در مرز هشدار قرار دارند

  یکی از مشکلاتی که برای ورزشکاران در هنگام فعالیت بدنی در هوای ناسالم، ایجاد می شود، مشکلات تنفسی است. تمرکز این مطالعه بر روی پیش بینی مقادیر (غلظت) ذرات معلق pm (pm 10,pm 2.5) ، مقدار نفوذ در محیط ورزشی(سالن خانه کاراته استان کرمانشاه)، در طی رویداد هایی همچون ریزگرد ها، آلاینده های ماشینی و طوفان گرد وغبار می باشد.

  در این مطالعه زمانی که آلاینده های هوا (pm) ، طبق استاندارد mea (استاندارد کیفیت هوای آمریکا)، در شرایط ناسالم قرار می گیرد، شبیه سازی انجام شده است. شبیه سازی ابتدایی صورت گرفته، توسط نرم افزار solid works ، و تحلیل های مربوط به روش cfd ، توسط نرم افزار ansys_cfd انجام شده است.

  در این مطالعه میخواهیم سناریوهای مختلف برای سیستم تهویه موجود در سالن را در نرم افزار ansys_cfd شبیه سازی کنیم، و در نهایت با توجه به شرایط بهترین سناریو را در زمان وقوع این رویداد (شرایط ناسالم هوا) را درنطر بگیریم. البته با توجه به سیستم تهویه محدود (فن ها)، و قدیمی که در سالن وجود دارد، مقصود بهینه سازی شرایط موجود می باشد. در نهایت پیش بینی های تعریف شده، با واقعیت فیزیکی مطابقت داشتند، و پیش بینی های مفیدی را در مورد نفوذ ذرات pm در سالن ورزشی داشتند.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها