• منطق فازی راه گشای سیستم های توصیه گر کلاسیک

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1400/08/01
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1400/08/01
  • تعداد بازدید: 403
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 01333424261

  منطق فازی راه گشای سیستم‌های توصیه گر کلاسیک

  تعداد فزاینده‌ای از سایت‌های تجارت الکترونیک در اینترنت، اطلاعات مازادی را برای ما به ارمغان می‌آورند. این موضوع یافتن اطلاعات مفید را برای مصرف‌کنندگان محصولات خاص که همواره در تلاش برای خرید این‌گونه اقلام می‌باشند دشوار ساخته و سطح رضایت آنان را از این نوع کاوش کاهش داده است. همچنین نابسامانی در وضعیت این نوع کاوش‌ها، به همان اندازه حجم فروش محصول در حوزه تجارت الکترونیکی را با تنزل همراه ساخته است.

  ازاین‌رو، به جهت فائق آمدن بر این معضل همه‌گیر این مقاله یک سیستم توصیه گر شخصی‌سازی‌شده مشتق شده از روش منطق فازی را پیشنهاد نموده است. این سیستم پیشنهادی، به‌طوری هوشمندانه اطلاعاتی را در مورد ویژگی‌های تب لت‌های مورد انتظار مشتریان واکاوی نموده و سپس خدمات پیشرفته و بهینه‌ای را به خریداران بالقوه توسط سامانه توصیه گر محصولات بر اساس نیازهای شخصی هر فرد ارائه می‌دهد.

  همچنین در این سیستم برای اندازه‌گیری میزان شباهت بین نیازهای مصرف‌کننده و ویژگی‌های محصولات در راستای توصیه محصولات مطلوب به خریداران بالقوه، از مفهوم فشردگی نزدیک فازی استفاده‌شده است. درنهایت نتایج تجربی به‌دست‌آمده از بررسی نمودن 60 تبلت متشکل از برندهای اپل، سامسونگ، مایکروسافت، ایسوس و لنوو، اثربخشی سامانه توصیه گر هوشمند عنوان‌شده را تثبیت نموده است.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها