• چگونه توانستیم عدم مشارکت و همکاری نگین در فعالیت های گروهی را رفع کنیم؟

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1400/06/20
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1400/12/16
  • تعداد بازدید: 143
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: -

  چگونه توانستیم عدم مشارکت و همکاری نگین در فعالیت های گروهی را رفع کنیم؟

  انسان نمی‌تواند به تنهایی زندگی کند و این واقعیت سر منشاء شکل‌گیری تمامی گروه‌ها، جمعیت‌ها و جوامع بشری از گذشته‌های دور تا به امروز بوده است. تمامی انسان‌ها در هر گروه و جامعه‌ای با توجه به توانایی‌ها و شرایط حاکم، با همکاری یکدیگر به بقای خود و دیگران کمک کرده‌اند.

  هرچه فرد در برقراری ارتباط در جامعه با دیگران موفق‌تر عمل کند و در واقع هوش اجتماعی بالاتری داشته باشد، زندگی بهتر و راحت‌تری را تجربه خواهد کرد. مشارکت نوعی پیوند چندسویه، ســازنده و سودمند میان افراد است که در آن به اصل برابری انسان ها توجه می شود.

  مشارکت در عرصه های گوناگون، به ویژه در آموزش وپرورش، دارای اهمیت و ضرورت فراوانی است. به گونه ای که محور اصلی توسعه هر کشوری مشارکت در آموزش وپرورش است. بنابراین امر مهم امروزه در مدارس شاهد وجود دانش آموزانی هستیم که به علل های متفاوتی که در ادامه ی پژوهش به آن ها اشاره خواهد شد، علاقه ی لازم و کافی برای مشارکت درفعالیت های مدرسه و کلاسی ندارند.

  در پژوهش حاضر به بررسی، شناسایی و ارائه ی راهکارهایی مناسب برای رفع مشکل دانش آموزی به نام نگین در حیطه ی عدم مشارکت و همکاری پرداخته شده است. نتایج به دست آمده نشان می دهد اقدامات مدرسه، خانواده، مشاور و معاونان مدرسه و همکلاسی و ... در راستای حل مشکلات دانش آموزانی همانند نگین می تواند بسیار موثر واقع شود.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین ژورنال ها