• جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1396/03/30
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1396/03/30
  • تعداد بازدید: 484
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: -

  زمینه و هدف: ابتدا یک سلول واحد و 9 ماه بعد... یک کودک کامل! آنچه در این میان به وقوع می پیوندد، نوعی روند تکاملی است و در این روند تکاملی، یکپارچگی شگفت آوری را شاهد هستیم. عوامل قبل از تولد برتوانایی شناختی و ویژگی های رفتاری انسان تاثیر می گذارند و عوامل مادری در سلامت نوزاد در دوران پس از تولد نقش دارند (سدلر، 1389).

  روش بررسی: در این پژوهش از روش مروری استفاده شده است.

  نتایج: مادران در طول مدت بارداری از محدودیت هایی اجتماعی برخوردار هستند و سعی می کنند این محدودیت را با عضویت در گروه های فضای مجازی مرتفع کنند. این ابزارها حفظ و گسترش حلقه دوستی ها و ارتباط را تسهیل می کند. مطالعات حاکی از آنند که افراد دارای عزت نفس بالا برای ایجاد روابط موثرتر از این سایت ها استفاده می کنند (valerie barker,2009)

  نتیجه گیری: مادرانی که پیوسته ساعاتی از روز را در فضای مجازی سپری می کنند متوجه می شوند که اینترنت بعد از مدتی رفته رفته به عنوان منبع اصلی سرگرمی آنان در آمده و جنبه ی اعتیاد گونه پیدا می کند و مادران را از تعاملات زندگی واقعی دور می سازند. این فناوری می تواند با تغییر سبک زندگی مادران و تاثیر در زمینه های جسمی (مانند چاقی، فشارخون بارداری، دیابت بارداری...)، تغذیه ای (مانند پرخوری ،سوءتغذیه ،...) و روانی (مانند انزوا طلبی، افسردگی...) سلامتی مادر و جنین را به مخاطره بیندازد. لذا در پژوهش حاضر سعی شده است از میان دیدگاه های مختلف به مقوله اینترنت و فضای مجازی به بررسی تاثیرات اعتیاد اینترنتی مادر بر رشد جنین و مشکلات پیش رو اکتفا گردد.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها