جستجو در مقالات این دانشگاه:
اینستاگرام تی پی بین
همایش ، رویداد ، ژورنال
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 9
 • دانشکده علوم پزشکی بهبهان
  نوع دانشگاه : وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  آدرس دانشگاه : بهبهان - خیابان شهید زیبایی- دانشکده علوم پزشکی بهبهان
  شماره تماس : 06152839011
  محققین این دانشگاه : 5 محقق
  مقالات منتشر شده : 9 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1358
  • تعداد دانشکده : 1
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 7 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 2 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشکده علوم پزشکی بهبهان

  بهبهان نیز همانند سایر شهرستان ها، قبل از انقلاب اسلامی دارای سازمانی بنام بهداری بود که عهده دار مسايل بهداشتی و درمانی جامعه بود و از سال 1358 شبکه بهداشت و درمان بهبهان زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تاسیس  گردید و با معاونت بهداشت و معاونت درمان به کار خود ادامه داد.

  در سال 1370 از طریق کنکور سراسری در دو رشته تحصیلی رادیولوژی و اتاق عمل در مقطع کاردانی دانشجو پذیرفت. در نتیجه پیگیری های مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مساعدت وزیر محترم بهداشت و درمان در دویست و دهمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی مورخ 90/1/27 بعنوان دانشکده علوم پزشکی بهبهان از اهواز جدا شده و به عنوان دانشکده مستقل، فعالیت خود را آغاز نمود.

  معاونت های این دانشکده شامل: توسعه مدیریت و منابع، درمان، بهداشت و آموزش، تحقیقات و دانشجویی فرهنگی می باشد. بیمارستان های تابعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان، بیمارستان دکتر مصطفی شهیدزاده، بیمارستان فریده بهبهانی و بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی آغاجری می باشند. بیمارستان ولیعصر(عج الله) نیز در حال احداث می باشد.

  در حال حاضر دانشکده پیراپزشکی در رشته های رادیولوژی، اتاق عمل و پرستاری در مقطع کارشناسی پیوسته و رشته های بهداشت محیط، بهداشت عمومی و بهداشت حرفه ای در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشجو می پذیرد. تعداد اعضای هیات علمی این دانشکده شامل 23 نفر بوده که از این تعداد 4 نفر استادیار و 19 نفر مربی می باشند.

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها