• استراتژی های مشارکتی بازاریابی صنعتی (b2b) درشرایط بحران همه گیری بیماری covid 19 (رقابت همکارانه : مفاهیم و توصیه ها)

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1400/08/01
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1400/08/01
  • تعداد بازدید: 511
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 08132641501

  استراتژی‌های مشارکتی بازاریابی صنعتی (b2b) درشرایط  بحران همه گیری بیماری covid 19  (رقابت همکارانه : مفاهیم و توصیه‌ها)

  اگرچه همکاری (همکاری و رقابت همزمان) می‌تواند تأثیر مثبتی بر عملکرد شرکت بگذارد، اما مشخص نیست که چگونه اجرای این استراتژی‌های بازاریابی صنعتی در شرایط اضطراری در مقیاس بزرگ انجام می‌شود. بنابراین، این مقاله با بهره مندی از نظریه مبتنی بر منابع و دیدگاه رابطه‌ای، نحوه استفاده سازمانها از رقابت همکارانه برای کنار آمدن با بیماری همه گیر ویروس کرونا ویروس (covid-19)را بررسی می‌کند.

  مثال‌های اصلی شامل فروشگاهای آنلاین، سازمان‌های دارویی که برای تولید واکسن با هم همکاری می‌کنند، غول‌های فناوری که برای سود بیشتر همکاری می‌کنند و مؤسسات خیریه که برای ایجاد یک هدف مشترک اتحاد ایجاد می‌کنند. این مقاله با برجسته کردن ناهمگنی استراتژی‌های همکاری که شرکت‌ها می‌توانند در یک بحران جهانی با آن روبرو شوند، ادبیات موجود را تقویت می‌کند. فعالان صنعت باید خطرات و مزایای فعالیت‌های همکاری را متعادل کنند. همچنین، آن‌ها باید تصمیم بگیرند که آیا پس از پایان همه گیری، به همکاری با رقبای خود ادامه دهند یا فعالیت خود را بر اساس مدلهای تجاری فردی ادامه دهند. این مقاله با برخی از رهنمودهای تحقیقاتی آینده به پایان می‌رسد.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها