• معرفی یک چارچوب مناسب سازماندهی برای کاربردهای داده کاوی در حسابداری و حسابرسی: مروری بر تکنیکهای پرکاربرد طبقه بندی داده های مالی

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/01/17
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/01/21
  • تعداد بازدید: 153
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 01333424261

  معرفی یک چارچوب مناسب سازماندهی برای کاربردهای داده کاوی در حسابداری و حسابرسی: مروری بر تکنیکهای پرکاربرد طبقه بندی داده های مالی

  عصر اقتصاد جهانی به سرعت در حال تغییر، سازمان ها و شرکتها را ملزم می کند برای این که بتوانند رقابت مفیدی داشته باشند، طیف گسترده ای از رویکرد های مدیریت نوآورانه و فناوری های اطلاعاتی پیشرفته را مورد توجه قرار دهند. از این رو داده کاوی از اهمیت خاصی در آینده ی حرفه ی حسابداری و حسابرسی برخوردار است زیرا داده کاوی یکی از مهم ترین موضوعات اخیر جهت تحلیل تجاری هوشمند و ابزار پشتیبانی تصمیمات می باشد.

  داده کاوی مزایا و توانایی های گسترده ای شامل پیش بینی کارآمد روندهای آتی توسعه شرکتها و افزایش رقابت کسب وکار را در اختیار سازمان ها برای تصمیم گیری های بهتر قرار می دهد. از سوی دیگر با وجود شبکه جهانی وب، هر لحظه بر حجم اطلاعات سیستم‌های یکپارچه اطلاعاتی افزوده می‌شود، بر این اساس نیاز به یک علم مناسب جهت کشف و استخراج سریع و دقیق اطلاعات از این پایگاه‌های داده ضروری است که در حال حاضر داده کاوی مهم‌ترین فناوری برای بهره‌وری موثر، سریع و صحیح از داده‌های حجیم می باشد.

  امروزه داده کاوی و ابزارهای آن از اهمیت ویژه‌ای در امور مالی و حسابداری برخوردار است. از این رو در این مقاله به بررسی کاربرد داده کاوی در حرفه حسابداری و حسابرسی پرداخته شده است. همچنین از آنجایی که طبقه‌بندی و توانایی‌های تکنیک های داده کاوی باعث می‌شود، این علم روشی جهت پیش بینی ورشکستگی، نابسامانی مالی، تشخیص کلاهبرداری مدیریتی، برآورد ریسک و پیش بینی عملکرد شرکت ارائه دهد، در بخش اصلی مقاله تکنیک های پر کاربرد طبقه بندی در حسابداری و حسابرسی، معرفی و مورد بحث قرار گرفت.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها