حوزه های تحت پوشش ژورنال
 • آثار کرونا بر عدالت کیفری اطفال و نوجوانان با نگاهی به حقوق ایالات متحده آمریکا

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/02/27
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/02/27
  • تعداد بازدید: 229
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09022517597

  آثار کرونا بر عدالت کیفری اطفال و نوجوانان با نگاهی به حقوق ایالات متحده آمریکا

  با ظهور کرونا وجوه مختلف زندگی بشری دچار تحول و تحت تأثیر قرار گرفت و با چالش‌های جدی‌ای مواجه گردید. یکی از سطوح متأثر از کرونا، عدالت کیفری به‌ویژه در حوزه‌ اطفال بزهکار است. آثار مهم کرونا بر مسئله عدالت کیفری اطفال مربوط به نرخ ارتکاب جرایم، کیفیت رسیدگی و پاسخ‌دهی به جرایم و اعمال ضمانت اجرا‌های قانونی بر اطفال بزهکار و حقوق و الزامات لازم الرعایه در رابطه با اطفال محروم از آزادی در دوران کرونا می‌شود.

  ازاین‌رو، این مقاله به دنبال پاسخ به این سؤال است که تأثیر ویروس کرونا بر نظام عدالت کیفری از حیث نرخ ارتکاب جرایم اطفال و نوجوانان، الزامات و بایسته‌های حاکم بر نظام پاسخ‌دهی و الزامات حمایتی از اطفال و نوجوانان محروم از آزادی در ایران و ایالات متحده آمریکا چگونه است؟ این مقاله با روش توصیفی-تحلیلی و با استفاده از منابع کتابخانه‌ای و آمار و ارقام منتشر شده در رسانه‌ها و یا تحصیل شده از مراجع رسمی توسط پژوهشگر با مطالعه تطبیقی به کشور ایالات متحده آمریکا در صدد پاسخگویی به سؤالات تحقیق بر خواهد آمد.

  با توجه به مطالعات صورت گرفته و اقدامات انجام‌ شده در دو کشور ایران و ایالات متحده آمریکا این نتیجه مستفاد می‌شود که کاهش نرخ ارتکاب جرایم در دوران کرونا از حیث نرخ ارتکاب جرایم، اتخاذ نظام پاسخ‌دهی‌ نرم از جمله سازوکارهای کاهنده جمعیت کیفری نظیر تعلیق تعقیب دعوای کیفری، میانجی گری کیفری، تعلیق اجرای کیفر‌، مجازات جامعه مدار از حیث بایسته‌های حاکم بر نظام پاسخ‌دهی، استفاده از تدابیر مناسب جهت تأمین بهداشت و سلامت زندانیان، فراهم آوردن موجبات ارتباط‌های مجازی برای تحصیل و ملاقات با والدین از حیث الزامات حمایتی از اطفال و نوجوانان محروم از آزادی با شدت وحدت متغیر در دو نظام حقوقی از جمله مهم‌ترین تحولات متأثر از کرونا در قلمرو مورد بحث در حیطه‌ عدالت کیفری اطفال و نوجوانان در ایران و ایالات متحده آمریکا است.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها