• مروری بر تاریخچه ، چرایی و معماری مرجع محاسبات ابری

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/03/07
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/03/07
  • تعداد بازدید: 397
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09125304913

  مروری بر تاریخچه ، چرایی و معماری مرجع محاسبات ابری

  سیستم های محاسبات ابری که قابلیت‌های مرتبط با فناوری اطلاعات را به‌عنوان سرویس های اینترنتی به مشتریان متعدد ارائه می‌کند، باعث می شوند که مدل پرداخت براساس میزان استفاده ازخدمات محاسباتی ارائه شده به کاربران درسطح جهان ازطریق شبکه های توزیعی صورت پذیرد.

  در محاسبات ابری مجموعه ای از کامپیوترهای مجازی که به یکدیگر متصل هستند، بعنوان یک یا چند منبع محاسباتی یکپارچه بر اساس توافقات سطح سرویس درنظر گرفته می شوند و این توافقات در طول مذاکرات سرویس دهندگان و مصرف کنندگان برقرار می گردند. محاسبات ابری سعی دارد نسل پویای جدیدی از مراکز داده ای را با ارائه کردن سرویس ها و خدمات در ماشین های مجازی شبکه شده پویا، به گونه ای ممکن سازد که کاربران بتوانند از هر جایی از دنیا به برنامه های کاربردی دسترسی داشته باشند.

  محاسبات ابری به دلیل کارایی، دسترس پذیری، هزینه کم و سایر مزایا  انقلابی در صنعت فناوری اطلاعات است. امروزه بسیاری از ارائه‌دهندگان خدمات مبتنی بر وب فناور محور به سمت پذیرش این فناوری و بکارگیری رویکردهای محاسبات ابری حرکت می‌کنند که منجر به افزایش قابل توجهی در استفاده از خدمات ابری مختلف می‌شود. اگرچه تاکنون پیشرفت‌های زیادی در حوزه محاسبات ابری رخ داده است، بسیاری از چرائی ها و چالش‌های این حوزه هنوز به خوبی درک نشده‌اند. این مقاله به بررسی محاسبات ابری از نظر تکامل تاریخی، مفاهیم بنیادین، فناوری، معماری مرجع و چالش‌های مختلف می‌پردازد.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها