• پیشنهاد روش نوینی برای پیش بینی و تشخیص کلاهبرداری مشتریان و بیمه شدگان در شرکت های بیمه به منظور کاهش میزان خسارات مالی وارده به این شرکت ها

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/04/05
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/04/05
  • تعداد بازدید: 372
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09050265032

  پیشنهاد روش نوینی برای پیش بینی و تشخیص کلاهبرداری مشتریان و بیمه شدگان در شرکت های بیمه به منظور کاهش میزان خسارات مالی وارده به این شرکت ها

  متاسفانه مشاهده می شود که به خصوص در کشور ایران، تمامی سازمان های بیمه با خطر ورشکستگی مواجه هستند، برای پاسخ به علت این امر، به تقلب ها و کلاهبرداری های مختلفی که در بیمه بدنه ماشین ها، بیمه ساختمان، بیمه آتش سوزی و ... می توان نظری انداخت که واقعا این کلاهبرداری ها هزینه های سنگینی را برای سازمانهای بیمه تحمیل می کند.

  در این تحقیق بر روی یکی از بزرگترین معضلات کنونی در صنعت بیمه پرداختیم. یکی دوسالی از ایجاد نسخه های الکترونیکی در ایران می گذرد ولی با حجم بالایی از استفاده متقلبانه از دفترچه های بیمه افراد دیگر به منظور خرید داروهای خاص و یا استفاده از خدمات پاراکلینیکی و ... مواجه هستیم که این امر هم باعث افزایش فشارهای مالی بر سازمانهای بیمه شده است.

  در این تحقیق از تکنیک های داده کاوی برای ارائه روش نوینی به منظور کشف موارد تقلب در نسخه های الکترونیکی به منظور دریافت داروهای خاص با دفترچه بیمه افراد دیگراستفاده نمودیم. نتایج بدست آمده نشان داد که استفاده از قوانین انجمنی می تواند با دقت بالا رابطه بین رفتارهای متقلبانه و ویژگی های دیگر شخص متقلب را کشف نماید و استفاده از جنگل های تصادفی در مقایسه با روشها و الگوریتم های دیگر، با دقت بالاتری می تواند به شناسایی این موارد خطاکار یا ناهنجار منتهی شود.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها