• طراحی مجتمع آموزشی فنی و مهندسی با رویکرد فن آوری های نوین ساختمانی

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/07/06
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/07/06
  • تعداد بازدید: 252
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09216189337

  طراحی مجتمع آموزشی فنی و مهندسی با رویکرد فن آوری های نوین ساختمانی

  با توجه به موقعیت خاص و استراتژیک شهر ارومیه و اهمیت آن بخصوص نزدیکی به سه کشور، کیفیت سطح آموزش برای اقشار مختلف آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. گذشته از اهمیت امر آموزش، وجود مراکز آموزشی مکفی و با کیفیت که پاسخگوی نیاز سرانه این شهر باشد، مقوله ای درخور اهمیت و نیازمند توجه جدی است. این پژوهش بر آن است با طراحی یک مجتمع آموزشی، بخشی از این نیاز را تامین کند.

  هدف از این پژوهش طراحی مجتمعی آموزشی است که در ساخت آن به تکنولوژی های روز صنعت ساختمان توجه ویژه ای شده است و به پیش نیازها و همچنین تکنولوزی و فناوری های نوین ساختمانی پرداخته شده است که هدف آن طراحی بر مبنای تکنولوژی و پایداری معماری و کاهش مصرف سوخت و انرژی و به سبب آن کاهش هزینه های جاری ساختمان و آسیب کمتر به محیط زیست نایل آید.

  پژوهش حاضر به روش مطالعات کتابخانه ای و میدانی، بررسی نمونه های مشابه و مراجعه به سازمانهای مرتبط با موضوع پروژه به گرد آوری اطلاعات برای دستیابی به مبانی نظری پرداخته و فناوری های نوین ساختمانی در ایران نام برده و درباره هرکدام توضیح مختصری داده شده و مزایا و معایب آنها برشمرده شده است سپس نمونه های موردی داخلی و خارجی بررسی گشته و در نهایت سایت و زمینه  طراحی معرفی گردیده است. با تجزیه و تحلیل سایت و نمونه های موردی در رابطه با موضوع پژوهش به تحلیل موارد دست یافته و در نهایت در بخش آخر پژوهش با پردازش و جمع بندی دادها، از یافته های پژوهش برای طراحی مجتمع آموزشی فنی و مهندسی استفاده نموده است.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها