• استعانت از قرآن و نقش آن در کاهش استرس و متعاقب آن کاهش احتمال بروز سکته قلبی

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/07/07
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/07/07
  • تعداد بازدید: 295
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09216189337

  استعانت از قرآن و نقش آن در کاهش استرس و متعاقب آن کاهش احتمال بروز سکته قلبی

  هدف: هدف از انجام این تحقیق نشان دادن نقش استعانت و بهره گیری از قرآن کریم در کاهش استرس و متعاقبا کاهش احتمال سکته قلبی است. مواد و روش: این پژوهش با بررسی متون علمی و مقالات چاپ شده در مجلات داخلی و خارجی، استناد به آیات قرآن کریم و همچنین وبسایت های معتبر صورت پذیرفته است. نتیجه: قرآن در حدود 236 آیه در زمینه پرورش صحیح انسان و حفظ بهداشت روان سخن گفته است. یکی از این موارد آیه 28 سوره رعد است.

  " ال ذِینَّ آمَّنُواْ وَّتَّطْمَّئِنُ قُلُوبُهُم بِذِکْرِ اللهِ أَّلاَّ بِذِکْرِ اللهِ تَّطْمَّئِن الْقُلُوبُ " همان کسانى که ایمان آورده اند و دل هایشان به یاد خدا آرام مى گیرد آگاه باش که با یاد خدا دلها آرامش مى یابد. بحث و نتیجه گیری: خداوند متعال که انسان را خلق نموده اند کلیه جوانب زندگی وی را نیز مورد توجه قرار داده و راهکاهای مقابله با مشکلات را نیز بیان فرموده اند.

  کافیست با استعانت از منابع در دسترس که مهمترین آنان فرمایشات باری تعالی در قرآن کریم است از راهکارهای ارائه شده بهره جوییم تا دچار خسران نشده و نعمات دنیوی و جزای اخروی برخوردار گردیم. مطالعات متعددی که برخی از آنها توسط محققین غیر مسلمان صورت گرفته نشان می دهد که بهترین شیوه بدون عارضه کاهش استرس و آرامش روحی همان ارتباط با خداوند بواسطه قرآن کریم است. گوش فرادادن به صوت دلنشین قرآن، برپایی نماز، توسل و ذکر از موارد دیگر است که در شادی روان و سلامت جسمی حائزاهمیتند.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید