• بررسی لزوم و تاثیر هنر بر روح و روان افراد در زندگی

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/02/28
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/06/08
  • تعداد بازدید: 151
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: 02171053833

  بررسی لزوم و تاثیر هنر بر روح و روان افراد در زندگی

  در علوم طبیعی، هنر بزرگترین و مهمترین گزینه برای زیبایی گرایی و زندگی متعادل است. هنر را یک هنرمند دربر می گیرد. گرایش هنری، با درک، احساس و... سروکار دارد. در علوم فلسفه و وجود، هنر رابطه بسیار نزدیکی با متافیزیک و اگزیستانسیالیسم و رئالیسم دارد. انسان از ابتدای خلقت تا کنون پیوند جدانشدنی با هنر داشته و در جنبه های مختلف زندگی از آن بهره جسته است. هنر نیز چون مذهب و ادبیات، از گذشته تا به حال، جزء ارکان اصلی زندگی بشر و در پیوند مستقیم با آیین ها و باورهای دینی بوده و از آن جا که همواره آدمی، با آفرینش آثار هنری، احساس شعف و لذت می کرده، با زندگی وی در آمیخته است.

  پرداختن به هنرهای مختلف میتواند از نظر روحی تاثیرات مفیدی را بر روی زندگی افراد بگذارد و باعث آرامش و کم شدن استرس و اضطراب در آنها شود. لازم نیست همه انسانها هنرمند شوند، همین که با هنر در ارتباط باشند کافیست تا نقش هنر در زندگی افراد را ببینند. همچنین، پیشرفت و توسعه از طریق هنر و استفاده از پتانسیل های موجود در هنر به معنای کلی و عام یکی از سیاست ها و برنامه های کشورهای موفق به شما می رود.

  اما آنچه مهم است نقش و جایگاه هنر در روان افراد، پیشرفت، توسعه و آبادانی می باشد. به همین دلیل هدف پژوهش حاضر که با روش توصیفی- تحلیلی و با استناد به منابع اسنادی و کتابخانه ای-مروری انجام شده است، بررسی نقش و جایگاه هنر در روح و روان افراد در زندگی و پیشرفت می باشد. در نتیجه مشخص شد که هنر می تواند به عنوان یک امر مهم در انتقال مفاهیم فرهنگی، دینی، اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی و دارا بودن پیوندی محکم با این مفاهیم به عنوان یک تسهیل گر مولفه های گوناگون پیشرفت، عمل نماید و زمینه های مناسب را در تحقق و دست یابی به پیشرفت با سرعت، دقت و عمق بیشتری فراهم نماید.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها