نخستین کنفرانس ملی فضای سایبر
سطح پشتیبانی : نقره ای
اینستاگرام تی پی بین
همایش ، رویداد ، ژورنال
تاکنون مقاله ای برای این رویداد ثبت نشده است!!!
 • نخستین کنفرانس ملی فضای سایبر
  دسته بندی ها : آمار - علوم پایه - مهندسی کامپیوتر - ریاضی - علوم مهندسی
  سطح رویداد : ملی
  نوع رویداد : حضوری
  مهلت ثبت نام : 1401/06/15
  تاریخ انتشار : 1401/05/12
  دبیرخانه رویداد : دبیرخانه دائمی رویداد
  وضعیت رویداد : برگزار شده
  جزئیات بیشتر رویداد
  • مهلت ارسال چکیده : 1401/06/01
  • مهلت ارسال مقاله : 1401/06/15
  • زمان برگزاری : 1401/08/10
  • شهر محل برگزاری : تهران
  • دبیرخانه رویداد : دبیرخانه دائمی رویداد
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد : -
  • ایمیل دبیرخانه رویداد: info[at]cysp2022.ut.ac.ir

  نخستین کنفرانس ملی فضای سایبر

  با توجه به رشد اهمیت فضای سایبر و کاربردهای آن، وسعت فراگیری و چالش های نوظهور حاکمیتی آن، ضرورت بررسی علمی ابعاد مختلف آن در محیط دانشگاهی و هم اندیشی اندیشمندان مرتبط، بیش از پیش حس می شود. به همین منظور، نخستین کنفرانس ملی فضای سایبر توسط دانشکده مهندسی دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران در تاریخ 10 تا 12 آبان 1401 برگزار می شود.

  این کنفرانس محلی برای ارائه ی آخرین یافته های پژوهشگران و مباحثه پیرامون ایده های آنها در حوزه ی فضای سایبر، دانش سایبرنتیک و سیستم های سایبرنتیکی و مسائل مرتبط با آنها می باشد. متخصصان و پژوهشگران برای ارائه ی ایده های جدید و آخرین دستاوردهای خود به این کنفرانس دعوت می شوند. تمامی موضوعات مرتبط با حوزه ی فضای سایبر و دانش سایبرنتیک در سطوح استراتژیکی، تاکتیکی و تکنیکی قابل قبول می باشند. مقالات این کنفرانس به انتخاب نویسنده به دو زبان فارسی و انگلیسی دریافت می شوند.

  نخستین کنفرانس ملی فضای سایبر

  محورهای کنفرانس:

  محورهای مورد علاقه ی این کنفرانس شامل موارد زیر (و البته محدود نشده به این فهرست) می باشد: چارچوب نظری و مفهومی زیرساخت فضای سایبر: اطلاعات: محتوا، فلسفه ی اطلاعات و نظریه ی اطلاعات کنترل: تغذیه ی اطلاعات، کنترل مهندسی و کنترل اجتماعی ارتباطات: انتقال اطلاعات، ارتباطات مهندسی و ارتباطات اجتماعی محاسبات: پردازش اطلاعات، ذخیره و بازیابی اطلاعات تئوری سیستم ها و سیستم های سایبرنتیکی دانش سایبرنتیک و شاخه های دانش سایبرنتیک فلسفه ی فضای سایبر، دیدگاه های فلسفی به فضای سایبر سیستم های مدیریت اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی مدیریت جامعه ی اطلاعاتی روابط میان فضای ویرچوآل و فضای اکچوآل فضای سایبر و انسان جنگ سایبری، جنگ در فضای سایبر، جنگ به وسیله ی فضای سایبر قدرت سایبری، فضای سایبر و حاکمیت حکمرانی فضای سایبر، حکمرانی بر فضای سایبر، حکمرانی با فضای سایبر فرهنگ سایبری، فضای سایبر و فرهنگ، فضای سایبر و رسانه اقتصاد سایبری، فضای سایبر و اقتصاد جرائم سایبری، فضای سایبر و قانون روان شناسی سایبری فضای سایبر و هوش مصنوعی، کلان داده ها و یادگیری ماشینی سیستم های سایبر-فیزیکی و اینترنت اشیاء، انقلاب صنعتی چهارم سایبرنتیک کوانتومی، فضای سایبر کوانتومی، محاسبات و ارتباطات کوانتومی کاربردهای سایبری فضای سایبر و اینترنت فضای سایبر و شبکه های اجتماعی امنیت سایبری، فضای سایبر و امنیت بلاکچین (زنجیره بلوکی)، رمزارزها واقعیت ویرچوآل و واقعیت افزوده، متاورس و زندگی دوم سایر موضوعات مرتبط