• تاثیر فضای مجازی بر بازاریابی و تبلیغات (موردمطالعه: شرکت خودروسازی سایپا)

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1400/12/19
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1400/12/19
  • تعداد بازدید: 458
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09033845167

  تاثیر فضای مجازی بر بازاریابی و تبلیغات (موردمطالعه: شرکت خودروسازی سایپا)

  بازاریابی برای هر کسب‌وکاری حیاتی است. بازاریابی فرآیندی است که شامل تحقیق، ترویج و فروش محصولات و خدمات به بازار هدف (مصرف‌کنندگان) می‌شود. بازاریابی در فضای مجازی علاوه بر فراهم آوردن شرایط مساوی تبلیغات، به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند. هزینه‌هایی ناشی از چاپ پوستر، بیلبورد و به‌روزرسانی اطلاعات نیز کمک می‌کند و همچنین در ضریب نفوذ استفاده از اینترنت در سطح جامعه هم اثرگذار خواهد بود.

  هدف اصلی از انجام این مطالعه بررسی تأثیر فضای مجازی در بازاریابی و تبلیغات شرکت خودروسازی سایپا تعیین شد. در این مطالعه به بررسی نقاط ضعف، قوت، فرصت و تهدید در بازاریابی شرکت سایپا از طریق فضای مجازی پرداخته شد. روش انجام این پژوهش به‌صورت تحلیلی- کاربردی و با بهره‌گیری از روش سوات (swot) می‌باشد که نتایج به‌دست‌آمده نشان داد؛ معیار سازمانی با امتیاز 0.608 به‌عنوان مهم‌ترین شاخص در تأثیر فضای مجازی بر تبلیغات و بازاریابی در شرکت سایپا انتخاب‌شده و پس‌ازآن به ترتیب معیار اقتصادی با امتیاز 0.229 در رتبه دوم، محیطی با امتیاز 0.111 در رتبه سوم و اجتماعی با امتیاز 0.050 در رتبه چهارم قرار دارند.

  همچنین نتایج ماتریس برنامه‌ریزی راهبردی کمی (qspm) نشان می‌دهد از میان راهبردهای تدوین‌شده، بالاترین جذابیت مربوط به راهبرد از بین بردن محدودیت در پهنای باند و ایجاد زیرساخت مناسب در بروز فرصت‌های به‌کارگیری فضای مجازی در تبلیغات و بازاریابی شرکت خودروسازی سایپا است و پایین‌ترین جذابیت مربوط به راهبرد جلوگیری از کاهش کیفیت قطعات، سوءاستفاده شرکت‌های سودجو و بی‌اعتمادی مشتریان نسبت به خرید محصول بصورت ­اینترنتی ­است.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها