حوزه های تحت پوشش ژورنال
 • تاثیر بلوک های بتنی گازدار در صرفه جویی مصرف انرژی ساختمان نمونه مورد مطالعاتی : ساختمان های مسکونی شهر اردبیل

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/05/12
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/05/12
  • تعداد بازدید: 304
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 02133202487

  تاثیر بلوک‌های بتنی گازدار در صرفه‌جویی مصرف انرژی ساختمان نمونه مورد مطالعاتی : ساختمان‌های مسکونی شهر اردبیل

  در کشور ما حدود 40 درصد از اتلاف انرژی در بخش ساختمان به دلایل مختلف مخصوصا استفاده از مصالح غیراستاندارد انجام می‌گیرد. هدف از اجرای این تحقیق بررسی تاثیر بلوک‌های گازدار بتنی در صرفه‌جویی مصرف انرژی ساختمان‌ها می‌باشد. بر این اساس توجه به اهمیت مقوله انرژی و لزوم صرفه‌جویی در آن در ساختمان‌ها، می‌توان با استفاده از این نوع بلوک‌ها و تاثیرات آن در رسیدن به ساختمان‌های پایدار دست یافت.

  نوع روش تحقیق اتخاذ شده در به انجام رسانیدن پژوهش حاضر روش تحقیق توصیفی، تحلیلی می‌باشد که با استفاده از سه استراتژی  تبیینی، توصیفی و اکتشافی به معرفی ابعاد مختلف تحقیق پرداخته شده است. برای دستیابی کاربردی به نتایج و یافته‌های تحقیق، دو پرسشنامه در بین مهندسین ناظر معماری با حجم نمونه 150 نفر و سازندگان و استفاده‌کنندگان ساختمان‌ها با حجم نمونه 200 نفر توزیع که روش نمونه‌گیری به‌صورت تصادفی و ابزار پرسشنامه با استفاده از مقیاس لیکرت 5 درجه‌ای انجام شده است.

  کاهش آلودگی‌های محیطی، افزایش کارایی و پایداری حرارتی، به حداقل رسیدن تبادل گرما و سرما به دلیل داشتن ضریب حرارتی بالا، کاهش هزینه‌های ساخت و انرژی در ساختمان‌ها در حدود 25 درصد از مهم‌ترین دلایل استفاده از بلوک‌های بتنی گازدار در ساختمان‌ها می‌باشد.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها