• مروری بر مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام و بازاریابی اخلاقی اسلامی

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/04/12
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/05/09
  • تعداد بازدید: 108
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: ۰۹۰۳۳۸۴۵۱۶۷

  مروری بر مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام و بازاریابی اخلاقی اسلامی

  امروزه اهمیت بازاریابی اسلامی به عنوان حوزه ای مستقل از بازاریابی در حال رشد است و به توسعه مفهومی بیشتری نیاز دارد. اصطلاح « بازاریابی اخلاقی اسلامی » را می توان به طرق مختلفی تعریف کرد. این اصطلاح را می توان به مثابه بازاریابی مبتنی بر مذهب در نظر گرفت، یا آن را بازاریابی در درون بازارهای اسلامی دانست، و یا نوعی از بازاریابی دانست که بازارهای اسلامی را هدف قرار می دهد و یا از بازارهای اسلامی نشأت می گیرد.

  همان طور که علم مدیریت خود از اجزای متعددی تشکیل شده است که اگر هر کدام از آن اجزا ء در مطالعات و تحقیقات مورد توجه قرار نگیرد نتیجه حاصل از آن تحقیق جامع علم مدیریت نخواهد بود؛ برای اسلامی بودن نتایج حاصله بایستی اجزای دین مبین اسلام و روابط بین  اجزاء را شناخت تا نتیجه حاصل از تحقیق را بتوان حقیقتا اسلامی نامید.

  اسلام متشکل از چهار جزء اصلی می باشد که عبارتند از قرآن، روایت، سیره ائمه اطهار(ع) و بزرگان اسلامی، و عقل. برای تدوین الگوی مطالعاتی مدیریت اسلامی لازم است تا به طور جامع در تمام اجزای ذکر شده تحقیق صورت پذیرد و سپس با تعریف روابط بین آنها به خروجی علم مدیریت اسلامی نائل آییم در پژوهش سعی شد به روش مروری و کتابخانه ای مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام و بازاریابی اخلاقی اسلامی مورد بررسی قرار گیرد .

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها