• راهکارهای تحقق شعار سال 1401 با عنوان " تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرین " در دانشگاه ها

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/06/15
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/08/14
  • تعداد بازدید: 183
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: 02171053199

  راهکارهای تحقق شعار سال 1401 با عنوان " تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرین " در دانشگاه ها

  عناوینی که مقام معظم رهبری در خصوص نام گذاری سال ها مطرح نمودند، حول بحث های اقتصادی و معیشتی بوده است که محور مشکلات کشور در این قسمت است. امسال نیز با طرح شعار سال، تحت عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، مطالب خیلی مهمی را توصیه نمودند تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین تنها یک شعار روز نیست بلکه الزامی اساسی است که نیازمند اقداماتی عملیاتی و راهبردی است. در این راستا، پژوهش حاضر با هدف ارائه الگوی تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در دانشگاه ها انجام شد.

  در این خصوص دانشگاه ها باید در حوزه های آموزشی و پژوهشی تغییر و تحول جدی به وجود آورند. راه اندازی شورای نوآوری در دانشگاه یک راهکار مناسب بر شمرده می شود . نوآوری یکی از ارکان اساسی، دانش و فناوری است که با راه اندازی این شورا، می توان دانش را به ثروت و درآمدزایی تبدیل نمود.

  برای عملیاتی نمودن منویات مقام معظم رهبری، از دانشگاه ها انتظار می رود به عنوان یک وظیفه ی دینی و انقلابی، ضمن تاکید بر اشتغال آفرینی در توانمندسازی دانش آموختگان در عرصه های مختلف اقتصادی و توانمند سازی کارگران و مدیران صنایع تلاش نموده و فضای جدیدی برای اشتغال، متناسب با تغییرات روز دنیا فراهم آورند.

  شعار امسال نیز مانند سالهای قبل محتوایی عالی دارد و هدف غایی شعار « تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین » تلاش نخبگان جوان کشور به منظور رفع چالش ها و اشتغال آفرینی در جامعه می باشد. می توان اینگونه بیان نمود که دانش فنی و دانش علمی تولید نیز به صورت معناداری موجب تولید دانش بنیان می شوند. در نهایت نیز از طریق تولید دانش بنیان می توان به اهداف کلان اشتغال آفرینی دست پیدا کرد .

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها