• جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ انتشار: 1395/10/18
  • تعداد بازدید: 4691
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0

  fallen tree سبک جدیدطراحی است که به نام آقای benjamin graindorge ثبت شده است. او در این شیوه، نیمکتهایی مینیمالیستی را با استفاده از قطعات شیشه ای طراحی و سپس با دقت تمام آن را بر روی چوب درخت بلوط کنده کاری نمود. graindorge تصمیم گرفت شاخه های طبیعی صدمه ندیدهه  درخت را در انتهای یک سمت از نیمکت های طراحی شده به منظور یادآوری منشا اصلی چوب که درختان زنده هستند، باقی بگذارد.

  نیمکتهایی مینیمالیستی

  نیمکتهایی مینیمالیستی

  نیمکتهایی مینیمالیستی

  نیمکتهایی مینیمالیستی


  پی نوشت: مینیمالیسم در هنرهای تجسمی

  کمینه گرایی در نقاشی را می توان زاییده هنرمندان روس دورهٔ پس از انقلاب اکتبر روسیه دانست که ساختارگرا بودند و به خلاصه نمایی و اشکال هندسی گرایش داشتند. مانند مالویچ با اثر «سفید روی سفید». تجربیات هنرمندان روسیه در دهه 1950 و 60 بر هنرمندان اروپا و آمریکا مانند مجموعه تابلوهای تماماً سفید رابرت راشنبرگ جوان و کارهای تک رنگ ایو کلین، و سری آکروم پیرو مانتزونی اثر گذاشت و به نوع دیگری بر کارهای میناکاری روی مس رابرت ریمن و آثار اگنس مارتین که ترکیب شیارهای نامحسوس روی زمینه تک رنگ بود، تأثیر گذاشت.

  مینیمالیسم در مجسمه سازی از ایالات متحده آمریکا شروع شد. پژوهش های پیروان این جنبش شامل انواع ساختارهای مُدولی، فضایی، شبکه ای و جفت کاری بود که هدفش توضیح مجدد مسایلی چون فضا، فرم، مقیاس و محدوده بود؛ و در نتیجه هرگونه بیان گری و توهم بصری را نفی می کرد. آن هاا روشی خردگرایانه را در ترکیب بندی به کار می بردند: مجموعه های منظم ساده ای از واحدهای همانند و جابه جا شونده بر اساس ریاضی که قابلیت بسط وو توسعه دارند.

  کمینه گرایی در ایالات متحده به سرعت تبدیل به یک جنبش هنری تازه شد که بیشتر با خلق آثار سه بعدی (به جای دو بعدی) همراه بود. آثار حجمی ریچارد سرا باعث بحث های فراوان شد. جریان اصلی جنبش کمینه گرایی آمریکایی را می توان در آثار تونی اسمیت، دانالد جاد، کارل آندره، دان فلاوین، رابرت موریس، سول لوویت، جان مک کراکن مشاهده کرد.


  منبع: +

سوال خود را در مورد این مطلب مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید