• بررسی علل و میزان موفقیت مشاوران مدارس در امر مشاوره به دانش آموزان

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/05/19
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/05/19
  • تعداد بازدید: 192
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 02166979519

  بررسی علل و میزان موفقیت مشاوران مدارس در امر مشاوره به دانش آموزان

  امر راهنمایی و مشاوره در هر نظام آموزشی یک ضرورت تاریخی- اجتماعی و آموزشی است. هرجا مدرسه و آموزشگاهی هست در آن مسائل و مشکلات متعدد درسی، شخصی، خانوادگی، شغلی، مالی، سازگاری، عاطفی و روانی نیز وجود دارد. بسیاری از مسائل و معضلات برخاسته از بطن هر نظام آموزشی است از این روی پرداختن بدانها و کوشش در شناخت و حل و فصل آنها همانند هر فعالیت آموزشی دیگر بوجود فرد تحصیل کرده و آزموده نیاز دارد.

  انسان در طول قرون و اعصار دریافته است به نظام داشتن مشکل و اخذ تصمیم گفتگو داشتن با یک دوست صمیمی، یا یک معلم و روحانی، همسر، کشیش، یا والدین و پزشک می تواند فکر را روشنی بخشد. مشاوران نظام جدید درطول چندین سال اخیر خدمات مشاوره ای موفقیت نسبتا خوبی داشته اند اگرچه به دلیل کمبود امکانات و نبود زمینه های رشد و پیشرفت و اشتغال زایی تعداد بیشماری از دانش آموزان در پایان تحصیلات و تخصص های حرفه ای، هنوز در سردرگمی و بلاتکلیفی بسر می برند.

  این موضوع را نمی توان به عدم موفقیت مشاوران مربوط دانست بلکه مسائل ناشی از افزایش جمعیت و مشکلات مختلف از جمله سرمایه گذاری های ناکافی در این امر خدمات مشاوران را تحت الشعاع خود قرار داده است. با توجه به مطالب ذکر شده در این مقاله قصد داریم به بررسی علل و میزان موفقیت مشاوران مدارس در امر مشاوره به دانش آموزان بپردازیم.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها