• جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/07/24
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/07/25
  • تعداد بازدید: 148
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 01333424261

  فناوری مدرن در حسابداری

  یکی از وظایف اصلی هر حسابدار و بخش حسابداری در یک فعالیت اقتصادی، جمع‌آوری و تجزیه‌و‌تحلیل مجموعه‌ای از اطلاعات و داده‌های مالی می باشد. در گذشته این امر صرفا توسط حسابداران و با قلم و کاغذ و بدون کمک گرفتن از فناوری انجام می‌شد. با گسترش فناوری در همه عرصه های زندگی و کار، امروزه بسیاری از ابزارهای و فناوری های به کمک حسابداران آمده‌اند تا آنها بتوانند با سرعت و دقت بیشتری تحلیل‌های دقیقی بر فعالیت های مالی موسسه خود داشته باشند و فعالیت های تکراری خود را به رایانه واگذار کنند.

  یکی از برجسته ترین ابزارها در این فناوری هوش‌مصنوعی است. هوش‌مصنوعی یک اصطلاح علمی کامپیوتری است که توانایی رایانه را برای تکرار توانایی‌های یادگیری، ارزیابی، حل مسئله و تصمیم گیری انسان‌ها توصیف می‌کند، با استفاده از این فناوری در ساخت تجهیزات مختلف، می‌توان رفتارهای شبه انسانی را تقلید کرد و به این ترتیب، کارها را با سرعت بیشتری انجام داد، یا به عبارتی دیگر شبیه سازی ویژگی‌های انسانی از طریق سیستم‌های کامپیوتری می‌باشد.

  سیستم‌های‌خبره، الگوریتم‌ژنتیک، شبکه‌های‌عصبی‌ و منطق‌فازی از مهمترین مباحث هوش‌مصنوعی است که در حسابداری مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مقاله تلاش می شود پس از تعریف هوش مصنوعی و کاربردآن در حسابداری به این مباحث پرداخت.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها