• مروری بر عوامل فرایادگیری در منابع انسانی

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1402/04/20
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1402/08/08
  • تعداد بازدید: 32
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: 09033845167

  از مهمترین سرمایه های هر سازمانی نیروهای انسانی آن سازمان می باشد. نیروی انسانی که در صورت کارآمدی میتواند برنامه ها و استراتژی های سازمان را بهبود ببخشد و در راستای اهداف سازمانی قدم بردارد. و یکی از راه های کارآمدی نیروی انسانی فرایادگیری است. بنابراین در سازمان های یادگیرنده یکی از عوامل مهم که می‎تواند یادگیری را افزایش دهد، فرایادگیری است. فرایادگیری به معنای این است که فرد تمریناتی بیش از تمرینات موجود در برنامه آموزشی خود انجام دهد.

  بدین ترتیب او قادر خواهد بود که به خوبی در آن کار مسلط شود. به بیان دیگر مراحل یادگیری در افرادی که به فرایادگیری اعتقاد دارند کاملا اتفاق می‎افتد. فرا یادگیری به تسلط یادگیرندگان برآنچه در حال یادگیری اش هستند گفته می شود. پس فراگیری فرایندی ناخودآگاه و یادگیری آن فرایندی خودآگاه تلقی می‌شود.که خود می تواند یکی از مزیت های رقابتی سازمان ها باشد.

  بر این اساس هدف پژوهش حاضر شناخت عوامل فرایادگیری است. درهمین راستا این پژوهش به روش کتابخانه ای و با استفاده از منابع، مقالات و اطلاعات موجود انجام می گیرد.  نتایج نشان می دهد فرایادگیری در منابع انسانی نتایج  مثبتی در رشد و توسعه و بهبود عملکرد در راستای موفقیت های سازمان دارد.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها