جستجو در مقالات این دانشگاه:
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 218
 • دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
  نوع دانشگاه : وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  آدرس دانشگاه : رفسنجان - بلوار امام علی(ع) - سازمان مرکزی
  شماره تماس : 03434280038
  محققین این دانشگاه : 159 محقق
  مقالات منتشر شده : 218 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1365
  • تعداد دانشکده : 5
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 214 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 4 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

  پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای سیاستهای دولت جمهوری اسلامی برای گسترش آموزش پزشکی، خدمت رسانی بیشتر و بهتر و تمرکززدایی نعمت های فراوانی در سطح کشور حاصل شد که یکی از نعمات بی شمار و قابل ستایش انقلاب اسلامی در استان کرمان تاسیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی رفسنجان می باشد این دانشگاه در سال 1365 جهت برآورده شدن اهداف فوق آغاز به کار کرد در ابتدای امر با پذیرش دانشجو تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی کرمان در رشته پرستاری و پزشکی فعالیت نمود.

  تا این که در سال 1370 استقلال یافت و با عنوان دانشکده علوم پزشکی ادامه فعالیت داد و نهایتا در سال 1371 موافقت اصولی برای تبدیل دانشکده به دانشگاه به عمل آمده و دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی رفسنجان مبدل شد.

  این دانشگاه دارای چهار حوزه معاونت و هشت حوزه مدیریت می باشد که معاونتها شامل معاونت پشتیبانی، معاونت درمان و دارو، معاونت بهداشتی و معاونت آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی می باشد و حوزه های مدیریت نیز شامل آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، اداری، مالی، تشکیلات و بودجه برنامه ای، دارو غذا ودرمان می باشند.

  شوراهای دانشگاه شامل شورای دانشگاه، شورای آموزشی، شورای فرهنگی و شورای پژوهشی است و دانشکده های تابعه شامل پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری و مامایی و پیراپزشکی هستند که آموزش دانشجویان رشته پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی، هوشبری، اتاق عمل را بر عهده دارند اعضای هیئت علمی در این دانشگاه حدود 144 نفر هستند و تا کنون در حدود 5000 نفر در رشته های فوق الذکر فارغ التحصیل شده اند.

  از نقطه نظر کیفیت آموزشی در این دانشگاه می توان به کثرت قبولی فارغ التحصیلان این دانشگاه آزمونهای ورودی به مقاطع بالاتر اشاره کرد ضمن اینکه در شهریور ماه سال 1381 این دانشگاه در امتحان جامع علوم پایه پزشکی در بین دانشگاه های شرکت کننده کمتر از 50 نفر، رتبه اول و در بین کل دانشگاه های علوم پزشکی کشور رتبه دوم را کسب نموده و در سال 1379 نیز مقام دوم را در سطح کشور کسب کرده است.

  دانشکده پرستاری و مامایی رفسنجان از سال ۱۳۶۵ هم‌زمان با تاسیس دانشکده پزشکی در این شهرستان اقدام به پذیرش دانشجو در رشته کاردانی پرستاری نمود. در سال ۱۳۶۶ مقطع کاردانی رشته پرستاری به کارشناسی ارتقاء یافت. در سال ۱۳۶۷ دانشکده پرستاری از دانشکده پزشکی تفکیک و به مکان جدید (محل فعلی) منتقل و تحت عنوان دانشکده پرستاری و مامایی شروع به فعالیت نمود و در سال ۱۳۶۸ پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی مامایی نیز انجام شد.

  امکانات دانشکده پرستاری، مامایی: کتابخانه، مرکز کامپیوتر، سمعی بصری، آزمایشگاه‌های فیزیک، خون‌شناسی و رادیولوژی، skill lab، سالن کنفرانس و آمفی تئاتر، سالن اجتماعات، دوازده کلاس درس، نمازخانه

   مراکز خوابگاهی شامل: خوابگاه امین(دختران)، خوابگاه امام (پسران) و خوابگاه متاهلین می باشد. همچنین مراکز آموزشی دیگری شامل دبیرستان بهیاری و آموزشگاه بهورزی نیز زیر مجموعه این دانشگاه هستند و از جهت امکانات ورزشی کارکنان و دانشجویان یک مجموعه ورزشی مجهز به سالن بدنسازی، سالن چند منظوره والیبال، بسکتبال، فوتسال، بدمینتون، سالن تنیس روی میز و ورزشهای رزمی و یک زمین چمن در اختیار دانشجویان و کارکنان قرار دارد.

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها