جستجو در مقالات این دانشگاه:
اینستاگرام تی پی بین
همایش ، رویداد ، ژورنال
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 5
 • دانشگاه آزاد اسلامی نورآباد ممسنی
  نوع دانشگاه : آزاد اسلامی
  آدرس دانشگاه : فارس - نورآباد ممسنی - بلوار ولیعصر - دانشگاه ازاد اسلامی واحد ممسنی
  شماره تماس : 07142532944
  محققین این دانشگاه : 5 محقق
  مقالات منتشر شده : 5 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1361
  • تعداد دانشکده : 0
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 0 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 5 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1400/08/26
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه آزاد اسلامی نورآباد ممسنی

  دانشگاه آزاد اسلامی در اردیبهشت ماه سال 1361 با حمایت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد که پس از آن واحدهای مختلف این دانشگاه در شهرهای مختلف کشورمان پی در پی راه اندازی شدند. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی نیز از مهرماه 1381 تحت نظر نظارت واحد شیراز با دو رشته کارشناسی حقوق و کاردانی کامپیوتر گرایش نرم افزار و تعداد 260 نفر دانشجو  و با همکاری هیات راه اندازی از جمله مسئولین وقت شهرستان با در نظر گرفتن فضای آموزشی و اداری مناسب فعالیت خود را آغاز نمود.

  از همان ابتدا جذب نیروی انسانی مورد نیاز دانشگاه و همچنین ساخت و احداث ساختمان ملکی و ایجاد رشته های دیگر در دستور کار قرار گرفت و با استخدام نیروی انسانی، به زمین زدن کلنگ احداث ساختمان اموزشی به مساحت 5000 متر مربع و با مالکیت بیش از 23 هکتار زمین در محدوده شهر در سال 1382 روند رو به رشد دانشگاه در محورهای مختلف اموزشی ، اداری و عمرانی ادامه یافت. در این فاصله ضمن افزایش رشته ها، تعداد دانشجوی در حال تحصیل دانشگاه به دو برابر یعنی 500 نفر افزایش و در سال های بعدی نیز این روند ادامه یافت و هم اکنون این واحد دانشگاهی با داشتن 2 باب ساختمان آموزشی ، ساختمان اداری، سوله کارگاهی و آزمایشگاه، ورزشی چند منظوره، سلف سرویس، کتابخانه، بوفه و انتشارات، باجه بانک، فضای سبز و پارک دانشجویی و دارا بودن امکانات مناسب و تاسیس رشته های تحصیلی متنوع در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد با مجموع 2500 نفر دانشجو به فعالیت خود ادامه می دهد.

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی دارای تشکلهای فعال از جمله بسیج دانشجویی ، کانون هلال احمر، کانون هنر و ادبیات، کانون اندیشه سازان جوان و کانون مشاوره و راهنمایی است که این تشکلها به فراخور و انگیزه فعالیت، همایش ها و اردوهای متعدد علمی، سیاحتی، فرهنگی برای دانشجویان تدارک می بینند. امر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه نیز در این راستا با برگزاری اردوها، سمینارها و همایشهای علمی ، سیاحتی و زیارتی از هیچ کوششی فرو گذار نیست.

  ازمولفه های مورد تایید و توجه دانشگاه و مسئولین تکمیل فضای کالبدی و فراهم آوردن امکانات رفاهی بیشتر و توسعه بیش از پیش رشته ها بویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. واحد دانشگاهی نورآباد ممسنی در محل چشمه نارکان با موقعیت جغرافیایی ( شرق شهر نورآباد) در مسیر منطقه خوش آب و هوا و تفرجگاه طبیعی بوان قرار گرفته و برای دانشگاه و شهرستان های ممسنی و رستم روزهای طلایی و تاثیر گذار در توسعه علمی ، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را نوید می دهد و آینده درخشان و موفقیت آینده برای همه تلاشگران عرصه علم و آگاهی و فرهنگ قابل پیشی بینی است.

  رشته ها

  تربیت بدنی - مکانیک - برق - معماری - روانشناسی - علوم تربیتی - حقوق - زبان و ادبیات فارسی - حسابداری و ...

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین ژورنال ها