تاکنون مقاله ای برای این دانشگاه ثبت نشده است!!!
 • آموزشکده فنی و حرفه ای پسران شماره دو تبریز
  نوع دانشگاه : فنی و حرفه‌ای
  آدرس دانشگاه : تبریز - انتهای خیابان طالقانی - نرسیده به اتوبان - جنب دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم)
  شماره تماس : 04135429670
  محققین این دانشگاه : 0 محقق
  مقالات منتشر شده : 0 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1374
  • تعداد دانشکده : 0
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 0 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 0 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  آموزشکده فنی و حرفه ای پسران شماره دو تبریز

  از جمله اهدافی که بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مد نظر مسئولین فرهنگی نظام جمهوری اسلامی قرار گرفت، ایجاد تغییرات بنیادی در کم و کیف مراکز آموزشی عالی کشور بود، به طوری که بتواند نیازهای فعلی و آتی یک جامعه اسلامی را برآورد نماید.

  آموزشکده فنی شماره 2 تبریز با هدف تربیت بخشی از نیروهای متخصص و متعهد مورد نیاز کشور در زمینه های فنی و حرفه ­ای در سال 1374 با تصویب و موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت فرهنگ و آموزش عالی در جوار هنرستان وحدت تبریز تاسیس گردید. بدلیل کمبود فضای آموزشی در سال 1380 آموزشکده به شهر خسروشهر و متعاقب آن در سال 1381 به مکان فعلی (تبریز، انتهای خیابان طالقانی) منتقل گردید.

  آموزشکده فنی شماره 2 تبریز فعالیت خود را با پذیرش نود و یک نفر دانشجو در دو رشته متالورژی (گرایش ریخته­ گری) و مکانیک خودرو در محل هنرستان وحدت تبریز آغاز نمود. به منظور پایداری آموزشکده و تجلی تلاش­ های همکاران و برای راه یابی جوانان علاقمند به تحصیل پنج رشته دیگر کامپیوتر (گرایش نرم افزار)، حسابداری، مدلسازی، الکترونیک و ساخت و تولید (گرایش ماشین ابزار) به تعداد رشته های موجود افزوده گردید.

  در حال حاضر این آموزشکده با 150 نفر کادر علمی و کارکنان اداری آموزشی (موظف و غیرموظف) و بیش از 1200 دانشجوی علاقمند در هفت رشته تحصیلی در دو نوبت روزانه و شبانه با بهره­ گیری از کارگاه های مختلف مکانیک خودرو،  جوشکاری، ریخته گری، مدلسازی، الکترونیک، ساخت و تولید و همچنین آزمایشگاه ­های مربوطه فعالیت می نماید. امید است این تلاش ها، گامی موثر در جهت ارتقا سطح علمی و فرهنگی دانش پژوهان و توسعه عدالت آموزشی کشور عزیزمان باشد.

  توضیحات بیشتر

متاسفانه مقاله ای با مشخصات مورد نظر شما یافت نشد!!!

بازگشت به صفحه ی دانشگاه ها
مقالات جدیدترین ژورنال ها