جستجو در مقالات این دانشگاه:
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 4
 • دانشکده فنی و حرفه ای شهید شمسی پور
  نوع دانشگاه : فنی و حرفه‌ای
  آدرس دانشگاه : تهران - میدان امام حسین (ع) - ابتدای خیابان دماوند - روبروی خیابان شهید منتظری پلاک 1343 - دانشکده فنی شهید شمسی پور
  شماره تماس : 02177541250
  محققین این دانشگاه : 3 محقق
  مقالات منتشر شده : 4 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1343
  • تعداد دانشکده : 1
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 2 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 2 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشکده فنی و حرفه ای شهید شمسی پور

  یکی از مراکز آموزش عالی در ایران است که در شهر تهران و زیر نظر دانشگاه فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کند. این دانشکده جزء بهترین دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای در سطح کشور می‌باشد. این مرکز را در سال ۱۳۴۳ خورشیدی عزیز نبوی (پدر علم حسابداری ایران)، با نام «موسسه عالی حسابداری» و به عنوان یک دانشکده خصوصی در میدان ونک تاسیس کرد. «موسسه عالی حسابداری»، بعدها بنام «انستیتو تکنولوژی تهران» شناخته شد.

  در آن زمان این مرکز به کامپیوترهای مین‌فریم و تجهیزات مرکز منابع یادگیری مجهز بود و با نظارت مشاوران دانشگاه ام‌آی‌تی کمبریج، آمریکا اداره می‌شد. در سال ۱۳۵۳ «انستیتو تکنولوژی تهران» توسط وزارت آموزش و پرورش خریداری شد که پس از انقلاب اسلامی، به افتخار یکی از فارغ‌التحصیلان آن حسینعلی شمسی‌پور به «آموزشکده فنی شهید شمسی‌پور» تغییر نام داد.

  «آموزشکده فنی شهید شمسی‌پور» در سال ۱۳۸۹ دوباره تغییر نام یافت و امروزه با عنوان «دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید شمسی‌پور» به فعالیت آموزشی خود ادامه می‌دهد.

  رشته ها:

  دانشکده فنی حرفه‌ای شهید شمسی‌پور در مقاطع دانشگاهی کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به صورت نوبت روزانه و شبانه در دو نیمسال مهر و بهمن دانشجو می‌پذیرد. از سال ۱۳۸۴ تاکنون، پذیرش دانشجو در این دانشکده، فقط از بین پسران انجام می‌شود . این دانشکده دارای سه دپارتمان الکترونیک، حسابداری، کامپیوتر است که 4200 دانشجو در رشته‌هایی که در این دانشکده تدریس می‌شوند مشغول به تحصیل می باشند.

  این رشته ها عبارت‌اند از:

  الکترونیک کاردانی الکترونیک کارشناسی الکترونیک - حسابداری کاردانی حسابداری صنعتی کاردانی حسابداری بازرگانی کاردانی حسابداری مالیاتی کاردانی حسابداری حسابرسی کارشناسی حسابداری بازرگانی - نرم‌افزار کامپیوتر کاردانی کامپیوتر کارشناسی کامپیوتر - فناوری اطلاعات (IT) کاردانی فتاوری اطلاعات (IT) - فناوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) - کارشناسی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT)

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین رویدادها