تاکنون مقاله ای برای این دانشگاه ثبت نشده است!!!
 • موسسه آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام
  نوع دانشگاه : موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی
  آدرس دانشگاه : خراسان رضوی - شهرستان تـربت جـام - بلوار خلیج فارس بین خلیج فارس ۱۱ و ۱۳- مجتمع آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تــربت جــام
  شماره تماس : 05152547041
  محققین این دانشگاه : 0 محقق
  مقالات منتشر شده : 0 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1390
  • تعداد دانشکده : 3
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 0 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 0 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  موسسه آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام

  مجتمع آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام در سال  1390، با عنوان دانشکده کشاورزی و دامپروری تربت جام شروع به کار کرد. این مجتمع دولتی با هدف تولید علم، گسترش و بومی سازی مرزهای دانش و فناوری بمنظور حل مشکلات منطقه ای و ملی در شهرستان تربت جام تاسیس شده است و از طریق کنکور سراسری اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

  در حال حاضر فعالیتهای علمی دانشگاه در 10 رشته کارشناسی شامل علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی آب، مهندسی علوم دامی، علوم و مهندسی صنایع غذایی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، شیمی محض، مهندسی طبیعت و مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی در قالب 3 دانشکده (کشاورزی ، فنی و مهندسی  و علوم پایه) متمرکز شده است.

  افزون بر آن این مجتمع در راستای برنامه چشم انداز 10 ساله و ایجاد زیرساختهای توسعه علمی و ارتقای مجتمع به دانشگاه، در صدد کسب مجوزهای لازم برای تاسیس دانشکده های علوم انسانی و معماری و شهر سازی می باشد.

  این مجتمع در بهمن ماه 1399 دارای 1080 دانشجو در مقطع کارشناسی بوده است که این تعداد در افق 10 ساله به حدود 8 هزار نفر خواهد رسید. مجتمع در حال حاضر دارای 12 عضو هیئت علمی شامل 11 نفر استادیار و 1نفر دانشیار می باشد.

  در حال حاضر، فضای آموزشی و اداری این مجتمع 2000 متر مربع و فضای پژوهشی آن نیز 1500 متر مریع است. بعلاوه این مجتمع دارای 100 هكتار زمين می باشد، که هم اکنون روند اخذ مجوزهای لازم جهت آغاز عمليات ساخت و ساز پردیس مرکزی مجتمع در حال انجام می باشد.

  چهار آزمایشگاه تخصصی برای رشته های کشاورزی و علوم پایه و یک مزرعه تحقیقاتی برای رشته های کشاورزی، و یک کارگاه آموزشی برای رشته های عمران و مکانیک و یک سایت کامپیوتر برای رشته کامپیوتر در مجتمع در حال بهره برداری می باشد.

  خوابگاهای خود گردان برادران و خواهران به ترتیب دارای سطح زیر بنای 1000 و 1500 متر مربع می باشد. در بخش دانشجویی این واحد آموزشی دارای سه نشریه فعال دانشجوی، 4 انجمن علمی (کامپیوتر، عمران، مکانیک و کشاورزی) و 4 کانون فرهنگی (قرآن و عترت، محیط زیست، سلامت و ورزش، و موسیقی) می باشد.

  توضیحات بیشتر

متاسفانه مقاله ای با مشخصات مورد نظر شما یافت نشد!!!

بازگشت به صفحه ی دانشگاه ها
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها