• جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/04/05
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/04/05
  • تعداد بازدید: 243
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09050265032

  تحلیل بیومکانیکی دستگاه حرکت پسیو مدام برای زانو

  دستگاه حرکت پسیو مداوم پس از عمل جراحی به منظور از بین بردن درد، افزایش گردش خون عمومی اندام، کاهش دما ، بهبودی وضعیت مفاصل غضروف های سینوویال، تاخیر ایجاد کردن در آتروفی عضله ، کاهش خشکی و جلوگیری از کوتاهی و چسبندگی مورد استفاده قرار می گیرد.

  این سیستم توسط یک کامپیوتر که به برد کنترلی دستگاه متصل است با محاسبات آنلاین حرکت خطی و کنترل شده را انجام می دهد یک موتور الکتریکی به محور اصلی سیستم متصل است که این حرکت کنترلی به مخالفت با حرکت پای بیمار می انجامد. مفصل مبتلا از طریق یک قوس تعیین شده حرکت، برای مدت زمان طولانی تضمین شده است.

  سنسور کنترل سرعت موتور روی محور موتور متصل است و میزان زاویه حرکت مفصل توسط سنسور اندازه گیری می شود. از طریق فیدبک و با کنترل امپدانس وکنترل درایور موتور حرکت خطی مانند فنر میرا شده به آرامی صورت می گیرد. با کنترل دامنه و جهت نیرو و پدال پای بیمارحرکات انجام می شود . pc متصل به کامپیوتر جهت دریافت داده آنالیز شده از طریق سیستم نرم افزاری می باشد که به پردازنده سیستم ارسال می شود. سیستم کامپیوتر نیز اجازه می دهد تا گستردگی ضبط داده ها، تجزیه و تحلیل داده ها و نظارت بر بیمار از راه دور متصل به شبکه انجام گیرد. در این مقاله زوایای کنترلی دستگاه حرکت پسیو مداوم از طریق معادلات ریاضی تحلیل و نحوه طراحی برای مفصل زانو مورد بررسی قرار گرفته است.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید