• مکانیسم های حفاظت از بازده سرمایه گذاری های خصوصی در پروژه های زیرساختی عمومی (مورد مطالعه شهرداری شیراز)

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/12/03
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/12/03
  • تعداد بازدید: 125
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09361578210

  مکانیسم های حفاظت از بازده سرمایه گذاری های خصوصی در پروژه های زیرساختی عمومی (مورد مطالعه شهرداری شیراز)

  علیرغم توجه گسترده به تامین مالی خصوصی پروژه های زیربنایی، کار تجربی واقعی روی تامین مالی مشارکت های دولتی و خصوصی محدود باقی مانده است. به خصوص موضوعات بازده حقوق صاحبان سهام و کنترل جریان نقدی وام دهندگان در رابطه با عدم قطعیت مورد تحقیق قرار نگرفته است. هدف این مقاله بررسی و بحث در مورد مکانیسم های اعمال شده توسط تامین کنندگان مالی خصوصی پروژه های زیربنایی برای محافظت از بازده سرمایه گذاری آنها می باشد.

  با استفاده از مصاحبه های نیمه ساختاریافته، دیدگاه کیفی تامین کنندگان مالی زیرساخت و مشاوران آنها در زمینه سرمایه گذاری زیرساختی بررسی می شود. یافته ها نه مکانیسم کنترلی را که تامین کنندگان مالی اعمال می کنند، شناسایی می کند، از جمله طیف وسیعی از استراتژی های دارایی و تنوع ریسک برای سرمایه گذاری های زیرساختی خود، و نشان می دهد که آنها به مکانیسم های حاکمیتی مرتبط با محیط پروژه، روابط، دانش و تخصص بستگی دارند.

  از این رو، این مطالعه درک بهتری از اقدامات و مکانیسم های اعمال شده در آن ارائه می دهد از بازگشت سرمایه گذاری های زیرساختی که از استراتژی های مشارکت بین مقامات دولتی(شهرداران) و سرمایه گذاران خصوصی در پروژه های زیرساختی عمومی استفاده می کند، محافظت می کند. این به بحث در مورد تأمین مالی پروژه در شرایط عدم قطعیت و پیامدهای آن برای حاکمیت پروژه در شریک عمومی خصوصی کمک می کند.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها