جستجو در مقالات این دانشگاه:
اینستاگرام تی پی بین
همایش ، رویداد ، ژورنال
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 23
 • دانشگاه آزاد اسلامی سراب
  نوع دانشگاه : آزاد اسلامی
  آدرس دانشگاه : سراب - کوی فرهنگیان - دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب
  شماره تماس : 04143239698
  محققین این دانشگاه : 9 محقق
  مقالات منتشر شده : 23 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1363
  • تعداد دانشکده : 6
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 10 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 13 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1400/09/15
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه آزاد اسلامی سراب

  مطالعه شرایط اوایل انقلاب، موقعیت آیت الله مسلم ملکوتی و نمایندگی حجت الاسلام علی ملکوتی، پسر وی به عنوان نماینده ی مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، وقتی در کنار تلاش بزرگان و معتمدان سراب بگذاریم، صدور مجوز تأسیس واحد سراب در سال 1363 خورشیدی بی دردسر و آسان به نظر خواهد رسید. 28 بهمن 1363 خورشیدی روز تأسیس واحد سراب می باشد . اگر چه صدور مجوز، سریع و با دشواری اندکی همراه بود اما اولین دوره ی فعالیت واحد سراب که با ریاست دکتر سید محمد انواری از بهمن 1363 آغاز می گردد، و با فراز و نشیب های بسیار توأم گردید و حتی در مقاطعی آنقدر کند و بی جان شد که زمزمه های انحلال به گوش رسید.

  عمده ی فعالیت های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب در پنج سال ابتدای حیات آن به صورت تک درس و محل استقرار دانشگاه نیز در یک هنرستان بود. دکتر انواری رئیس واحد، تلاش زیادی کرد تا  مساعدت دستگاه های اجرایی و آموزشی شهرستان سراب را جلب کند و بتواند دانشگاه را راه اندازی نماید، چون عملاً رئیس دانشگاهی شده بود که وجود خارجی نداشت. چرا که ساختمانی مختص به دانشگاه نبود و استاد، دانشجو، کارمند و تشکیلات اداری وجود نداشت. دکتر انواری باید تمام آنها را به وجود می آورد و امکانات آن را تهی می کرد و از همه مهم تر قلب تپنده ی دانشگاه را که استاد بود تدارک می دید.

  قسمت های مختلف دانشگاه اگر چه همگی در پیشبرد امر آموزش به گونه ای دخیل هستند ولی استادان نقش بنیادین دارند و آن زمان در سراب نیروی متخصص فوق لیسانس و دکترا حکم کیمیا را داشت. علاوه بر این معضل، که به گفته ی دکتر انواری می توانست با دعوت استادان برخی رشته ها از تبریز و اردبیل تا حدی مرتفع گردد، مشکل فضای آموزشی  همچنان پیش روی او بود. نتیجه ی گفتگوها به تخصیص اتاقی در هنرستان سراب به دانشگاه منجر گردید.

  این هنرستان در خیابان امام خمینی شهر سراب واقع بود. ( سند شماره ی سه) دکتر انواری اگر چه بخشی از مشکل را تا حدی رفع کرد ولی نگاه عمیق و حس فرهنگی او به قول خودش « عیب» بزرگی را در این میان می دید که هنوز رفع نشده بود و آن عدم همکاری بزرگ ترین متولی امر آموزش در شهرستان سراب، یعنی آموزش و پرورش بود. با شروع به کار دکتر سید محمود انواری به عنوان رئیس واحد سراب، از آنجا که وی شاغل در آموزش و پرورش بود همکارانش را از همان سازمان انتخاب کرد. دکتر انواری، سید جواد نادری را به عنوان معاون اداری – مالی برگزید اما وی بیش از سه هفته در این مسئولیت دوام نیاورد و استعفا داد و دکتر انواری شهریار دادخواه را به جای وی انتخاب کرد. دادخواه از تحصیل کردگان قدیمی سراب و درس خوانده ی کارشناسی ارشد ادیان و عرفان و فارغ التحصیل 1353 خورشیدی است.

  رشته ها

  آموزش ابتدایی - آموزش زبان انگلیسی - آموزش دینی عربی - الکتروتکنیک -الکترونیک عمومی - امور بانکی - امور دامی - بهداشت مواد غذایی - بیوشیمی - پرستاری - تربیت بدنی - تربیت دبیر ورزش - تربیت معلم آموزش ریاضی و ...

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین رویدادها