جستجو در مقالات این دانشگاه:
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 24
 • موسسه آموزش عالی امام جواد (ع) یزد
  نوع دانشگاه : موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی
  آدرس دانشگاه : یزد - صفائیه - بلوار شهیدان اشرف - خیابان جوادالائمه(ع)
  شماره تماس : 03538281200
  محققین این دانشگاه : 14 محقق
  مقالات منتشر شده : 24 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1384
  • تعداد دانشکده : 5
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 16 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 8 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1400/10/13
  • ایمیل دانشگاه :

  موسسه آموزش عالی امام جواد (ع) یزد

  دانشگاه امام جواد(ع) یکی از موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که در مهرماه سال 1384 آغاز به کار نمود. این موسسه با به کارگیری و سازماندهی امکانات، منابع مادی و انسانی نسبت به پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کاردانی اقدام نموده و در تلاش است با تکمیل کادر هیئت علمی در سایر رشته های مورد نیاز و هم چنین در مقطع تحصیلات تکمیلی به یک دانشگاه مطرح در سطح ملی و بین المللی تبدیل گردد.

  موقعیت علمی و تجارب ارزنده اعضای هیات موسس و هیات امناء و تیم کاری موسسه، سرمایه گران قدری است که با اتکاء به آن دستیابی به چشم انداز را در آینده نزدیک امکان پذیر می سازد. دانشگاه امام جواد(ع) نهادی است که به پیشرفت دانش و همچنین توسعه استان و کشور از طریق تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد، کارآمد و کارآفرین و ارائه خدمات پژوهشی و مشاوره ای به جامعه و صنعت کمک می نماید.

  پردیس هنر و معماری در سال 1392 و با هدف تعامل بیشتر دانشجویان عزیز با میراث کهن نیاکان خویش افتتاح گردید. فضای پردیس با محوریت خانه ارزشمند علومی از نظر موقعیت مکانی در بافت تاریخی و در مجاورت مجموعه امیرچخماق یزد قرار دارد. لازم به ذکر است خانه علومی مربوط به دوره قاجار بوده که در تاریخ 22 مرداد 1384 با شماره ثبت 13030 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این مجموعه با مساحتی بالغ بر 3000 متر مربع با توجه به موقعیت مکانی و جذابیت هنری خود، پذیرای برگزاری دوره ­ها، نشست­ ها، کارگاه­‌های تخصصی و … در زمینه­‌های هنری مختلف، به ­ویژه معماری است.

  دانشکده علوم پایه و فنی مهندسی از سال 1393 با اخذ مجوز شروع به فعالیت نمود. این دانشکده هم اکنون شامل 4 گروه آموزشی می­باشد. در حال حاضر این دانشکده در سه رشته کارشناسی ارشد ­(مهندسی کامپیوتر – نرم افزار، مهندسی صنایع – گرایش مدیریت مهندسی، مهندسی صنایع – بهینه‌سازی سیستم ها)، چهار رشته کارشناسی (مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، علوم ورزشی، زیست فناوری)، دو رشته کارشناسی ناپیوسته (مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر، مهندسی تکنولوژی نقشه برداری) و یک رشته کاردانی (نقشه برداری) دانشجو می پذیرد. همچنین کلیه دروس علوم پایه (ریاضی، فیزیک، آزمایشگاه­ های مربوطه) که در سایر گروه ­های آموزشی ارائه می­ شود، تحت نظر این دانشکده برنامه ریزی و ارائه می­گردد.

  رشته مدیریت صنعتی، از زمان تأسیس دانشگاه امام جواد(ع) در سال 1384، جزء یکی از رشته‌های مصوب دانشگاه بوده است. در گذر زمان با جذب اعضای هیأت‌علمی متعهد، تأکید بر مهارت‌آموزی و پذیرش دانشجویان، بر تنوع رشته‌های مدیریت در گرایش‌های مختلف افزوده شد، به نحوی که امکان پایه‌ریزی بنیان دانشکده مدیریت در سال 1399 فراهم گردید. این دانشکده، 3 گروه آموزشی شامل مالی، کسب و کار و بازرگانی و 13 کد رشته فعال را در بر می‌گیرد. این دانشکده در چهار رشته کارشناسی ارشد (مدیریت بازرگانی – گرایش تجارت الکترونیک، مدیریت منابع انسانی – گرایش مدیریت استراتژیک منابع انسانی، مدیریت کسب و کار – گرایش مالی، مدیریت کارآفرینی – گرایش گردشگری)، شش رشته کارشناسی (مدیریت مالی، مدیریت بیمه، مدیریت امور بانکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، مدیریت کسب و کارهای کوچک)، دو رشته کارشناسی ناپیوسته (مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی) و یک رشته کاردانی (امور اداری) دانشجو می‌پذیرد. در حال حاضر دانشکده مدیریت از دانش، مهارت و توانمندی 7 عضو هیأت علمی بهره مند است. به علاوه دانشکده مدیریت، از یک گروه پژوهشی فعال در حوزه مطالعات منابع انسانی برخوردار است که دانشجویان و اساتید مشتاق به امر پژوهش را به فعالیت و مشارکت دعوت می‌نماید.

  دانشکده علوم انسانی از سال 93 با اخذ مجوز فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد. این دانشکده هم اکنون شامل 4 گروه آموزشی می باشد. این دانشکده یکی از محبوبترین دانشکده ‌های علوم انسانی در سطح استان و دارای بیشترین تعداد دانش ‌آموخته است. تلفیق مطالعه و تحقیق با فعالیت های تجربی در زمینه های شغلی فرصت درخشانی را برای دانشجویان این دانشکده فراهم نموده است تا بتوانند بیشترین درصد اشتغال پس از دانش آموختگی را به دست آورند. در حال حاضر این دانشکده در چهار رشته کارشناسی ارشد (حسابداری، روانشناسی عمومی، علوم تربیتی – آموزش و بهسازی منابع انسانی، علوم تربیتی – آموزش و پرورش ابتدایی)، چهار رشته کارشناسی (روانشناسی، مشاوره، حسابداری، آموزش زبان انگلیسی)، دو رشته کارشناسی ناپیوسته (علمی کاربردی حسابداری، آموزش زبان انگلیسی) و یک رشته کاردانی (حسابداری) دانشجو می پذیرد.

  دانشکده هنر و معماری از سال 1393 با اخذ مجوز شروع به فعالیت نمود. این دانشکده هم اکنون شامل 3 گروه آموزشی می­ باشد. در این دانشکده همواره سعی شده است در جهت بالا بردن کیفیت آموزشی از بهترین اساتید فارغ التحصیل دانشگاه­ های معتبر کشور جهت انتقال دانش به ­روز به دانشجویان هنردوست این دانشکده استفاده شود. تدریس به­ روزترین نرم افزارهای آموزشی در کنار آموزش ­های دستی و بهره ­گیری از به­ روزترین امکانات آموزشی مجازی از مزیت­های تحصیل در گروه­ های آموزشی این دانشکده به حساب می­ آید. برنامه­ های جنبی این دانشکده شامل برگزاری مسابقات در سطح ملی از جمله مسابقات ملی معماری، برگزاری دوره­ های چند روزه آموزشی و همچنین برگزاری بازدیدهایی است که همگی در راستای درک بهتر دانشجویان رشته­­ های هنر و معماری از فضای حرفه ای هنر، مورد نظر قرار گرفته است. در حال حاضر این دانشکده در دو رشته کارشناسی ارشد­ (مطالعات معماری ایران، طراحی پارچه و لباس)، پنج رشته کارشناسی (مرمت بناهای تاریخی، معماری داخلی، مهندسی معماری، ارتباط تصویری، طراحی لباس)، چهار رشته کارشناسی ناپیوسته (علمی – کاربردی معماری، علمی – كاربردی ارتباط تصويری، علمی – كاربردی تكنولوژی و طراحی دوخت، علمی – كاربردی طراحی پوشاک) و سه رشته کاردانی (معماری، گرافيک، طراحی و دوخت) دانشجو می ­پذیرد.

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین رویدادها