جستجو در مقالات این دانشگاه:
اینستاگرام تی پی بین
همایش ، رویداد ، ژورنال
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 19
 • دانشگاه صنعتی کرمانشاه
  نوع دانشگاه : وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
  آدرس دانشگاه : کرمانشاه - بزرگراه امام خمینی(ره)
  شماره تماس : 08338305004
  محققین این دانشگاه : 20 محقق
  مقالات منتشر شده : 19 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1386
  • تعداد دانشکده : 4
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 15 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 4 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه صنعتی کرمانشاه

  دانشگاه صنعتی کرمانشاه یکی از دانشگاه‌های دولتی و صنعتی ایران است که در شهر کرمانشاه قرار دارد. این دانشگاه از بهمن سال ۱۳۸۶ با پذیرش ۱۳۰ دانشجو در دو رشته مهندسی برق و مهندسی شیمی فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه شامل 4 دانشکده می باشد.

  اولین رشته این دانشکده رشته فناوری اطلاعات است که در سال ۱۳۸۹ تاسیس شده است. یکی از اهداف تاسیس این دانشکده در دانشگاه صنعتی کرمانشاه تربیت نیروی متخصص و ماهر مورد نیاز در کشور و به ویژه منطقه غرب کشور و پاسخ گویی به نیاز های موجود در زمینه های مرتبط است. تکمیل و تاسیس آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی مورد نیاز در برنامه توسعه این دانشکده قرار دارد.

  رشته های موجود در دانشکده فناوری اطلاعات شامل مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، فیزیک مهندسی و علوم مهندسی می باشد. دانشکده جدید فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۵ شروع به کار کرد. ساختمان جدید این دانشکده شامل ۲ سایت کامپیوتر، آزمایشگاه های گروه مهندسی کامپیوتر شامل مدارهای منطقی-معماری کامپیوتر، ریزپردازنده-طراحی دیجیتال، نرم افزار، شبکه های کامپیوتری و تولید محتوای موبایل می باشد.

  دانشکده انرژی شامل رشته‌ مهندسی برق (قدیمی‌ترین رشته دانشگاه) می باشد و هم اینک با داشتن حدود ۳۰ درصد دانشجویان کل دانشگاه، سهم بسزایی در پیشبرد اهداف دانشگاه دارد. تعداد اعضای هیات علمی در گروه مهندسی برق ۱۵ نفر می‌باشد. این دانشکده با تکیه بر اساتید با تجربه و جوان و با کمک دانش روز و تحقیقات علمی، در راستای اهداف علمی و پژوهشی کشور و منطقه و تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد گام برمی‌دارد. همچنین، آموزش های عملی به دانشجویان در آزمایشگاه های مجهز این دانشکده که شامل ۱۱ آزمایشگاه است، انجام می‌شود.

  دانشکده مدیریت مهندسی: این دانشکده شامل رشته های مهندسی صنایع و مهندسی راه آهن می باشد.

  دانشکده مهندسی شامل رشته های مهندسی عمران ، شیمی، مکانیک و علوم مهندسی می باشد.

  توضیحات بیشتر